בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 11 בספטמבר 2011

קורס דולה

קורס דולה, מתאים לכל אחד ואחת שרוצים לקחת חלק בתהליך הקסום של הבריאה, תוך מתן תמיכה ביולדת ובמשפחתה. הקורס מעניק ערך מוסף לכל מי שעוסק כבר בתחום הלידה, אם זה מדריכות הכנה ללידה, אחיות, פיזיותרפיסטיות, יועצות הנקה ועוד מגוון מטפלות אחרות שעוסקות בתחום התמיכה והטיפול ביולדת, בזמן ההיריון ואחריו. הקורס מעניק לדולה, את כל הכלים ושיטות הטיפול הדרושות, לשם טיפול ותמיכה ביולדת במהלך כל התהליך.

כלים וידע מקצועי על תהליכי לידה


קורס דולה מורכב מכמה סוגים של התמחות, קורס דולה לאחר הלידה, המעניק לדולה את היכולת והכלים על מנת להעניק את התמיכה המלאה להורים, שאין להם מושג כיצד לגשת ולטפל בתינוק, תוך מתן כלים והצעות התמודדות נפשיים ופיזיים עם התינוק הנפלא. נשים רבות נכנסות ללחץ לאחר הלידה, מפחדות לטפל בתינוק ובהרבה מצבים מפתחות דיכאון לאחר הלידה. הדולה לומדת במהלך הקורס, כיצד בעצם להרגיע את ההורים, להעניק להם תמיכה וכלים על מנת להתחיל את גידול התינוק, בקלות ובשמחה, תוך הוכרת הנס שנכנס לחייהם. סוג נוסף של קורס דולה, הוא קורס דולה כולל, המכשיר את הדולה להעניק תמיכה וטיפול ליולדת מתחילת ההיריון עד סופו וקצת אחריו. הקורס מעניק ליולדת את הכלים להתמודד עם שלל בעיות פיזיות ונפשיות, שצצות במהלך ההיריון. היא לומדת כיצד לזכות באמון היולדת, דרכי אבחון בעיות פיזיולוגיות ונפשיות שיכולות לצוץ ודרכי טיפולם. הדולה לומדת כיצד להכין את היולדת והמשפחה ללידה וכיצד לתפקד לאחר הלידה, כשהתינוק בא הביתה. ישנן דולות שנקשרות כל כך למשפחה, שהן עוזרות להם אפילו בתכנון הברית בבחירת מגשי אירוח, רב ואולם. קורס דולה מעניק, ליולדת כלים עצומים בכל הנוגע לתמיכה וטיפול היולדת ומשפחתה בכל שלב בלידה, תפקיד בעל משמעות, עם נוסטלגיה של העבר.

תמיכה של דולה


דולה מחזירה את הקשר האבוד בין המיילדת ליולדת, מה שפעם נחשב לכוח חשוב בתהליך הלידה. כיום אם כל התפתחות הטכנולוגיה הרפואית, המאפשרת לנו בקלות לגלות מגוון בעיות הקשורות ללידה, תוך כדי מתן טיפול מהיר בתהליך הריפוי, גרם לנו לאבד משהו משמעותי בדרך. הרפואה המודרנית אומנם מעניקה לנו את הכלים לאבחון וריפוי, אך לרוב מדובר לתהליך שאין בו חום ותמיכה נפשית. הדולה, מחזירה לנו את החום והתמיכה שהיולדות זקוקות לה נואשות, על מנת לעבור את תהליך הלידה. הדולה מהווה את היולדת של פעם, יולדת הכפר שהייתה מעניקה תמיכה ואוזן קשבת עד הלידה, עם מגע שמזכיר את הליטוף של אימא אוהבת. הדולה מעניקה את כל התמיכה שיולדת צריכה, תוך כדי שהיא זוכה לאמון המוחלט של האימא לעתיד. במהלך הטיפול ביולדת נרקם קשר חזק עם הדולה, שמעניקה תמיכה אין סופית לכל צרכיה ותלונותיה של היולדת, אפילו בקניית מכונת קפה. ברוב המקרים יוצרים קשר עם הדולה, כבר בתחילת ההיריון, היא משמשת מעיין מאמנת ופסיכולוגית למשפחה וליולדת בכל תהליך הלידה, הכולל את מהלך ההיריון, הלידה ואפילו אחרי הלידה. חוץ מהתמיכה הנפשית הדולה, מגיעה עם ידע עצום בכל הנוגע לתהליכים הקשורים ללידה ולהיריון, מבחינה פיזיולוגית ורפואית. דבר, שמעניק ביטחון ויתרון עצום ליולדת, כיוון שהדולה יכולה להתריע ולאבחן בעיות, הקשורות להיריון, תוך כדי מתן טיפול מונע, דבר שיכול להציל את היולדת והתינוק בבטנה.

אין תגובות:

פרסום תגובה