בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 11 בספטמבר 2011

קורס בליצנות רפואית

ליצן רפואי, הוא סוג של מלאך, שמחזיר את השמחה והאופטימיות לחולים, שנמצאים בתקופה נוראה בחייהם. ליצן רפואי, מעניק חיוך לחולה, במצב של חוסר וודאות בבית החולים, לקראת ניתוח קשה והתמודדות עם מחלה סופנית. עבודה בתור ליצן רפואי, מעניקה משמעות וסוג של שליחות, לאנשים שמחפשים דרך לתרום ולהעניק אהבה לאדם.

ריפוי על יד צחוק


מחקרים רבים שנעשו בנושא תרפיית הצחוק והשפעתה על בריאות האדם, הגיעו למסקנות חד משמעיות על מגוון תרומותיו לחיזוק בריאות הנפש, שמאפשרת לאדם להרפות מלחצים וכאבים. מבחינה מדעית פעולת הצחוק, מעלה את רמת האנדורפינים בגוף, דבר שמסייע משמעותית למערכת החיסון ולבריאות האדם החולה. ליצנות רפואית, קיימת כבר עשרות שנים, אחד ממייסדיה הנודעים היה אדאמס פאץ', בשנת אלף תשע מאות שבעים ושתיים, הוא הקים את המוסד הראשון לטיפול בחולים, בשילוב ליצנות רפואית. פתיחת המוסד, היוותה את אבן היסוד, להתפתחות התחום המרתק של ליצנות רפואית, תחום המעניק שמחה והנאה לכל חולה. שמחה שמאפשרת למגוון החולים, להיפטר מכל תחושה של פחד, כאב, חרדה, מתח, ודיכאון מהשהייה בבית החולים. ליצן רפואי משתמש במגוון כלים על מנת לשמח ולהצחיק את החולים. כלים הכוללים מגוון סוגי אומנות הצחוק, המשלבות בתוכן: סיפורים מצחיקים, משלוחי פירות בצורות מצחיקות, קסמים מצחיקים, פיסול בלונים ועוד מגוון דברים שמעודדים את החולים לצחוק. ליצן רפואי, מהווה תפקיד חשוב, בתהליך ההחלמה של כל חולה, לא משנה באיזה גיל הוא, במה הוא חולה, ואם הוא צריך לעבור בדיקת קולונוסקופיה או ממוגרפיה. הליצן הרפואי, מספק לחולה את התמיכה, שהוא צריך אם אהבה גדולה ללא תנאי. ליצן רפואי, מהווה סוג של עבודה, המשלבת בתוכה הנאה ומשמעות עמוקה, שגורמת לכל מי שעוסק בא לקום כל בוקר עם חיוך.

כיצד הופכים לליצן?


ליצנות רפואית, התפתחה והשתכללה במשך עשרות שנים, עשרות המחקרים שנעשו בנושא הראו את החשיבות הרבה של הצחוק בחיי המטופל. חשיבות, שעודדה את הדרישה לליצנים רפואיים, במגוון המוסדות ובתי החולים בארץ ובעולם. קרוס ליצנות רפואית מעניק לתלמידים את היכולות והכלים לעורר שמחה בלב של ילד או מבוגר. בקורס נלמדים מגוון נושאים על תורת הצחוק והשפעתה: השפעת הצחוק על כאב, צרכי מבוגרים וילדים מאושפזים, התאמת הומור לגילאים שונים, השפעת הליצנות הרפואית על המטופלים, מקומה של הליצנות בחיים האישיים, תורות של ליצנות רפואית הפועלות במגוון מדינות בעולם, אומנות התיאטרון והמשחק, קסמים וצורות תקשורת, פיסול צורות מבלונים, כלים טיפוליים בשפת ליצנות, רכישת אמון הילד והמבוגר, הומור כהגנה, אימפרוביזציה וכיצד לגלות את הליצן שבך. במהלך הקורס התלמידים מתנסים בעבודה עם חולים, בליווי המרצים כמובן. קורס ליצנות רפואית, מעניק לתלמידים את כל הכלים הדרושים על מנת לחשוף את הליצן שבתוכנו וכיצד להשתמש בו על מנת להעניק שמחה בלב החולה ולהשכיח ממנו את הכאב והפחדים, מתהליך הטיפול, דבר שהופך את השהייה בבית החולים לנעימה ומהנה, למרות המחלה הנוראה. עבודה בתור ליצן רפואי, היא סוג של שליחות אנושית, לטובת החולים, שנמצאים במקום מאוד פגוע בחייהם. הליצן מסמל את האור הלבן, שמכניס אופטימיות לתוך האפלה, שהם נמצאים בתוכה בבית החולים.

אין תגובות:

פרסום תגובה