בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 2 באוגוסט 2011

מדעי ההתנהגות- מקצוע העתיד


אם כל המהלכים המתרחשים היום מבחינת, הכלכלה הגלובלית, ההגירות ההמוניות, המשברים הכלכלים, האלימות שרק הולכת וגואה. מהפכת האינטרנט, שהביאה את האפשרות להפצת הידע, בצורה הנגישה ביותר לאדם. האינטרנט העניק לאדם את האפשרות, לתקשר עם אנשים ממדינות אחרות, שללא האינטרנט לא היה סיכוי להכרות ביניהם. האינטרנט שהביא לאדם את האפשרות להפיל משטרים ולהביא את כולו של הפרט. כל המהפכות האלה ואחרות הביאו לשינוי במאפיינים התרבותיים של החברה, אם פעם לפרט לא היה קול, כיום יש לו קול. אם פעם הפרט לא היה יכול להשפיע על מהלכים חברתיים, היום הוא יכול. חקר מדעי ההתנהגות הפך למאוד מבוקש בשנים האחרונות, מבחינת שוק העבודה. 


העתיד בשוק העבודה

סטודנטים למדעי ההתנהגות מאוד מבוקשים היום, במגוון תחומים במשק כמו: עסקים, פוליטיקה, חינוך, פרסום, השמת עובדים, ייעוץ ארגוני או כל תחום אחר שעוסק באדם. קיים בשוק היום, ביקוש הולך וגדל לאנשים שמסוגלים לנתח את האופי המורכב של האדם ומה מניע אותו מבחינת הסביבה שלו והתרבות בה הוא חי.  היום כדאי לכל מנהל עסקים צעיר או מבוגר, להבין את המורכבות של החברה והאדם, כדי להבין לאן נושבת הרוח ובאילו אפיקים או סטארט אפים כדאי לו להשקיע. הפלנר הוא בין התפקידים הכי חשובים, במשרדי הפרסום, הוא זה שאחראי על בניית האסטרטגיה השיווקית לפרסום הכי יעיל של המוצרים. כול האסטרטגיה השיווקית נובעת ממחקר קהל היעד, מה שגורם למשרדי הפרסום, להעדיף את הסטודנטים למדעי ההתנהגות ולשלב אותם בתפקידי הפלנר. הידע של הסטודנטים למדעי ההתנהגות, בכול הנוגע לכללים בהם ניתן לאפיין את האדם ולקבוע את פועלו, הביאו אותם להיות מושלמים בתחום השמת העובדים. ניתן לומר בביטחון שמקצוע מדעי ההתנהגות רק ילך ויקבל תאוצה בשוק העבודה. 

תוכנית לימודים

תוכנית הלימוד של מדעי ההתנהגות קשורה למדעי החברה ונלמדת במגוון אוניברסיטאות ובמכלות. המקצוע הפך למאוד מבוקש במיוחד אצל הסטודנטים שלומדים תואר משולב. קיימים מגוון מסלולים דו חוגים שניתן לשלבם אם מדעי ההתנהגות כמו: מדעי ההתנהגות ולימודי משפטים, מדעי ההתנהגות וכלכלה, מדעי ההתנהגות וחנוך; ועוד.לימודי מדעי ההתנהגות קשורים וסובבים סביב שלושה תחומי לימוד: סוציולוגיה, אנתרופולוגיה ופסיכולוגיה. כל תחומי הלימוד קשורים אחד בשני, בכך שהם חוקרים את בני האדם, עם זה בהקשר לאופי שלהם, לפעולות שלהם וכיצד הם מגיבים לסביבה בה הם חיים. הסטודנטים למדעי התנהגות לומדים על מגוון התרבויות בחברה, כיצד הם נוצרו והתפקיד שהם מהווים בבניית החברה. אם זה באוניברסיטה או במכללה, בלימודים הסטודנטים בוחנים כיצד התרבות והמהלכים החברתיים משפיעים על האדם הבודד בחברה. לימודי מדעי ההתנהגות מעניקים לסטודנטים כלים כיצד לבצע תחקיר נכון ולבדוק את האופי המורכב של האדם, מבחינת הדרך בא הוא חושב וכיצד הסביבה או התרבות משפיעים על הלך חשיבתו, אישיותו ופועלו. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים ליישם את כלי המחקר, הסטודנטים עורכים עבודות סמינריוניות החוקרות מגוון נושאים שקשורים לאדם והשפעות החברה עליו, באופן פרטני וחברתי.

אין תגובות:

פרסום תגובה