בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 13 ביולי 2011

תואר משולבכשאתה קטן שואלים אותך מה תרצה להיות כשתהיה גדול, התשובה יכולה להיות קשורה בהרבה תחומים: איש הייטק, רופא, אסטרונאוט, שוטר, צייר, זמר ועוד. עם השנים התשובה לשאלה הזו מתחלפת בתדירות מאוד גבוהה. בתור אנשים סקרנים, פחות או יותר, יוצא שבמהלך חיינו אנחנו מוצאים עניין במגוון תחומים. לרובנו אין מושג מה אנחנו רוצים לעשות מחר, אז לבחור קריירה הופכת למשימה מאוד קשה. מגוון אופציות הלימוד היום הם רבות, קשה לבחור מה אנחנו רוצים ולרוב אנחנו בוחרים משהו כי זה נשמע לנו פרקטי, דבר שלרוב גורם לנו לפרוש מהר מאוד. הרבה פעמים ישנם שני מקצועות מקבילים שקשה לנו לבחור ביניהם. כיום ישנה אופציה שיכולה לפתור את הבעיה, התואר המשולב.

מדוע זה כדאי?

לימודי תואר משולב משלבים בתוכם מגוון יתרונות, שתואר במקצוע בודד לא מעניקים. היתרון הבולט ביותר בתחום התואר המשולב הוא היתרון שלכם לעומת הסטודנטים האחרים שמתמקדים במקצוע אחד, מבחינת מגוון הידע שאתם צוברים ברגע שאתם משלבים תארים כמו מנהל עסקים וכלכלה, אתם מרוויחים ידע מגוון, המשלב את הנושאים במגוון זוויות בתחומים שמשלימים אחד את השני. בכלכלה של היום זה יתרון עצום להבין בתחום של עולם העסקים. אין ספק שמי שמסיים את לימודי התואר המשולב בשני מקצועות שונים או שני מקצועות שמשלימים אחד את השני, יש לו יתרון כביר כשהוא יוצא לשוק החופשי, כדי לחפש עבודה. כיום שוק העבודה עמוס בסטודנטים, ככל שיש לך יותר ידע מקצועי במגוון עשיר של תחומים ותארים, אתה נחשב ליותר נחשק מול מגייסי העבודה. מקצוע משולב בעיניי המגייס, עושה אותך אדם יותר איכותי, מגוון ומקצועי. תואר משולב נותן לך את יתרון הבחירה, תמיד תוכל לבחור באיזה תחום תעדיף ותאהב יותר להתמקד בו. תואר משולב מאפשר לך לטעום מהתחומים שאתה אוהב, כך שתוכל להיות בטוח מה תרצה לעסוק בו ולהמשיך להתמחות בו מבחינת לימודים לתארים מתקדמים יותר. הרבה סטודנטים לומדים כמה תארים ראשונים עד שהם בוחרים כיוון טוב בחיים, ברגע שאתה לומד תואר ראשון משולב זה חוסך לך זמן כסף ואתה נראה יותר מרשים מבחינה מגייסי העבודה.

קצת על תואר משולב

קיימת היום מגמה בשוק הלימודים האקדמיים, שמשלבת שני חוגים לאחד ויוצרת תואר משולב. לרוב מדובר במקצועות משלימים, בהם לסטודנטים יש אפשרות לטעום ולהתמקצע משני העולמות כך שהם מקבלים רווח נוסף, מקצועי ומעמיק יותר בלימודיהם. באוניברסיטאות ישנה אופציה לבחור את השילוב שתחפוץ בו כל עוד המקצועות לא מתנגשים. הלימודים לתואר משולב הפכו לפופולאריים ומבוקשים במגוון מוסדות חינוך אקדמיים אם זה באוניברסיטה או במכללה. תואר משולב בדרך כלל מצריך זמן לימוד ארוך יותר מתואר ראשון רגיל, אבל לרוב זה תוספת של סמסטר אחד. מסלולים פופולארים, נפוצים ומעניינים לתארים דו חוגים משולבים הם: כלכלה ומנהל עסקים, לימודי משפטים ורפואה, תקשורת וקולנוע, פסיכולוגיה ותקשורת, מתמטיקה ולימודי המחשב, מדעי המדינה ופילוסופיה ועוד מגוון רחב של אפשרויות. 

אין תגובות:

פרסום תגובה