בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 10 ביולי 2011

חרדת בחינות

בחילות, רעד בכול הגוף, הזעה ממקומות משונים, אי שקט ולחץ תמידי, תחושה של פחד, החשש מאכזבה, תסכול והמצב הקיצוני של שיתוק וblackout מתארים מצב של חרדת בחינה. תקופת המבחנים הסטודנטיאלית במיוחד לטריים מביניהם, היא תקופה לא פשוטה ומלחיצה את כולם. לעיתים הפחד הזה גודל לחרדה של ממש שמשתקת את הסטודנט ומונעת ממנו להיבחן.

על חרדת בחינות

בחינות הם לא דבר כייפי בשביל אף אחד, במיוחד לאנשים שמקבלים חרדה לפני הבחינה שמשתקת אותם. חרדה מבחינות תלויה ונגרמת ממבחר סיבות וגורמים הקשורים לאישיות הנבחן, כושרו השכלי, כושר תפיסת החומר והסביבה בא הוא גודל. חרדה מבחינות נגרמת כתוצאה מלמידה לא נכונה או לא מספקת לבחינה. הרבה סטודנטים בשנה הראשונה, חוזרים לספסל הלימודים אחרי הפסקה ארוכה, רובם שוכחים מה זה ללמוד. כל קורס באוניברסיטה מכיל חומר מורכב ובכמות גדולה. לעיתים הסטודנטים לא יודעים להתמודד כמות החומר הרבה, פעמים רבות הסטודנטים מתקשים בהבנת החומר כתוצאה מאופי הלמידה הדינמי וברגע שמגיעים לבחינה הם פשוט הולכים לאיבוד ולא יודעים במה להתחיל או כיצד ללמוד נכון לבחינה. באוניברסיטה הסטודנט הטרי יכול להרגיש שכל בחינה, היא סוף העולם מבחינתו ומועד ב' זה אסון. קיימת תחרות עצומה בין הסטודנטים במגוון החוגים הרוצים להפוך למצטיינים, לרוב התחרותיות הזו לא מפרגנת בכלל. הרבה פעמים חרדת בחינות נובעת מדימוי עצמי נמוך אצל הסטודנט ברגע שהוא לא מבין את החומר או נכשל ומגיע למועד ב'. הרצון להוכיח לאחים הגדולים, לחברים בכיתה, להורים בבית שאתם יכולים להצליח ולהצטיין הרבה פעמים מוגזם. הרבה פעמים הרצון הזה מוביל לתחרותיות יתר, שמובילה לפחד מאי עמידה בציפיות שהעמדתם לעצמכם וכמובן הפחד הגדול מכישלון. הרבה פעמים אלו שסובלים מחרדת בחינות, נכנסים לסבב של כישלונות, שמוביל אותם לייאוש נוראי ופרישה מהלימודים האקדמיים. אנשי עסקים שחותרים כל הזמן חשיבה יצירתית זיהו את הפוטנציאל של המצב, מה שהביא להרבה עסקים ואנשי מקצוע, להמציא פיתרונות קסם ושיטות לפתרון בעיית החרדה.

טיפים להתמודדות בבחינה

שליטה, הכנה, איזון ולקיחת דברים בפרופורציה נכונה זה המפתח של ההתמודדות עם הבחינה. ידוע שעל הסטודנטים ישנם הרבה לחצים, הם צריכים ללמוד, לעבוד ולפרנס את עצמם. הלוז העמוס של הסטודנט מצריך אותו להכין לוח זמנים כדי שיעזור לו להתמודד עם העומס שבו הוא נתון. חשוב מאוד שהסטודנט יכיל בלוח הזמנים, זמני חזרה ותרגול של החומר הנלמד. אסור לסטודנט לדחות חזרות של החומר, עם הסטודנט לא מבין את החומר ישנם קבוצות למידה ומתרגלים שהוא יכול לפנות אליהם. אם סטודנט מתקשה למצוא דרך ללמוד לבחינה, למידה בצוותא יכולה לעזור לו מבחינת תמיכה והכוונה. הלא נודע תמיד מפחיד אותנו, קיימים הרבה מבחנים של שנים קודמות בהם סטודנט יכול להכין את עצמו לקראת הבחינה ולקבל כיוון לגבי האופי שלה. ברגע שהסטודנטים לומדים נכון לבחינה הלחץ פוחת, מבחינת האופי שנראה קשה לשליטה הפתרון הוא איזון. סטודנטים עם פחדים, חוסר ביטחון ולחץ צריכים ללמוד להירגע. פעילות גופנית קבוע ומדיטציה יומית יכולים לעזור. רצוי וכדאי לקחת פסק זמן מהלימודים מידי פעם לקבוע מסלולי טיול ופשוט לצאת לחופשה קצרה לנשום ולנקות את הראש.

אין תגובות:

פרסום תגובה