בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 28 ביוני 2011

כיצד לאסוף מידע מועיל על לימודים בחו"ל

עבור מרבית הצעירים הישראליים בימינו הנמצאים בשנות העשרים או השלושים לחייהם, לימודים גבוהים הם שלב טבעי ומתבקש בחיים – הן על מנת להתפתח ולצמוח מבחינת היכולות והכישורים הקיימים והן על מנת להשיג עבודה טובה ומניבה. עבור רבים מהצעירים הישראליים, המסלול המועדף הוא דווקא לימודים בחו"ל. מדי שנה יוצאים אלפי ישראלים ללימודים בחו"ל של מקצועות רבים ושונים, החל ממנהל עסקים בארצות הברית או מערב אירופה ועד רפואה או ווטרינריה במזרח אירופה ואיטליה.

בעוד יציאה ללימודים בחו"ל יכולה להיות משימה מאתגרת ומעט מאיימת אפילו עבור בחור או בחורה צעירים ושאפתנים, אחת הדרכים הטובות ביותר להפיג את המתח ולהתחיל ולהיכנס לעניינים מבעוד מועד היא פשוט באמצעות איסוף מידע על לימודים בחול – מידע מועיל אשר בבוא היום יהפוך את החיים שלכם ואת השבועות והחודשים הראשונים של תקופת הלימודים שם לנוחים וקלים הרבה יותר. על מנת שזה יקרה כדאי שתתכוננו טוב מבעוד מועד, ותגיעו ליעד הלימודים שלכם כאשר אתם יחסית בקיאים במתרחש, ויודעים כבר "מי נגד מי" ומה עליכם לעשות בתור התחלה.

אז נניח ואנחנו מעוניינים לצאת בקרוב ללימודים בחו"ל. כיצד עלינו לאסוף מידע עדכני ומועיל אודות לימודים במקום אליו אנו רוצים להגיע?

ובכן, המזל שלנו הוא שאנחנו חיים כיום בעידן התקשורת והמדיה הדיגיטלית, מה שהופך במובנים רבים את העולם לקטן ואינטימי הרבה יותר, ומסייע לנו לאסוף מידע רב ערך אודות לימודים בחו"ל. הכוונה היא כמובן בראש ובראשונה לרשת האינטרנט. לאחר בירורים ראשוניים בדבר מוסד הלימודים המסוים אליו אנו מעוניינים להגיע, כדאי להיכנס לאתר הרשמי של מוסד זה ופשוט לקרוא עליו כמה שיותר. גם אם יש שם הרבה חומר קריאה אשר בהתחלה אינו נראה לכם רלבנטי יתר על המידה על מנת להצליח ולהתאקלם בהמשך בקלות באזור, עדיין מומלץ שתקראו כמה שיותר ותכירו כמה שיותר טוב את מוסד הלימודים אליו אתם עתידים להשתייך. זה יכול רק לסייע לכם בבוא היום.

לאחר שקראתם הרבה מידע כללי באתר הרשמי של מוסד הלימודים בו אתם עתידים ללמוד, התחילו לחפש קשרים עם אנשים אשר לומדים שם, או אמורים להתחיל ללמוד בזמן בו אתם עתידים להתחיל. אנשים אלו עתידים להיות חבריכם לספסל הלימודים, ולא יזיק לכם ליצור עמם קשר מבעוד מועד, הן על מנת לקבל מידע ואינפורמציה רלבנטית והן על מנת להתחיל ולייצר חברויות והיכרויות חדשות. באמצעות הרשתות החברתיות השונות, משימה זו היא כיום קלה ופשוטה יחסית, אפילו כאשר אתם עדיין כאן בארץ אבל עדיין מסוגלים לבצע טיולים לארצות אחרות. חפשו קבוצות בפייסבוק וכד' של מוסד הלימודים הזה, או כל דף או קבוצה ברשת חברתית אחרת הרלבנטית למקרה שלכם (אוניברסיטאות ומכללות רבות אפילו מחזיקות רשתות חברתיות פרטיות של המוסד עצמו – דרך מצוינת להתחיל לאסוף מידע ולהכיר אנשים חדשים).

לסיכום, על ידי שימוש באינטרנט וברשתות החברתיות השונות, אתם יכולים לא רק לאסוף מידע רב ובעל ערך אודות מוסד הלימודים בו אתם צפויים להתחיל ללמוד – אתם יכולים אפילו ליצור חברויות חדשות, ולהגיע כאשר אתם כבר מכירים אנשים רבים. כך, ההתאקלמות שלכם תהיה קלה ונעימה הרבה יותר...

אין תגובות:

פרסום תגובה