בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 21 ביוני 2011

אני עובד בהייטק

היום כל אימא, לא רק הפולנייה, רוצה להשוויץ בכך שבנה עובד בהייטק, עם משכורת שמנה והטבות שלא נגמרות. מקצוע ההייטק לקח כבר מזמן את כתר הכבוד מהרפואה. בתחילת שנות האלפיים, התפוצצה בועת ההייטק, מה שגרם להרבה אנשים טובים לאבד את פרנסתם. כתוצאה מכך חששו רבים מההשפעה של ההתפוצצות על התפתחות ההייטק בישראל ובריחת מוחות מבריקים לחול כתוצאה מכך. מאז ועד היום אפשר להגיד ששוק ההייטק חזר למעמדו ובגדול, כל אדם שני שתשאל במה הוא עוסק יגיד לך, שהוא עובד בהייטק. מאז הנפילה הגדולה, ההייטק צמח והתפתח בצורה מתונה ובטוחה. הצמיחה מתבטאת בביקוש הולך וגדל של עובדים, היקף השקעות מצד קרנות הון סיכון, ייבוא, כמות חברות הסטארט-אפ העצום וכמובן בשכר העובדים שגדל כל שנה בעשרות אחוזים.

טיפים למציאת עבודה


אם גדילת הביקוש לעובדים, באופן טבעי כמות הדורשים רק גדלה ואיתה גם התחרות. ישנם כמה דרכים שבהם דורש ההייטק הצעיר יכול למצוא עבודה ולהיכנס לחוג הנחשק. אם זו בדרך המסורתית, העיתון, תתפלאו הרבה חברות עדיין משתמשות באמצעי הזה כדי לפרסם מודעת דרושים. חברות השמה בהייטק, חברות כוח אדם שזיהו את הפוטנציאל הגדול והגדילו ראש להתמחות רק בתחום השמת עובדים בהייטק, מומלץ מאוד להתחיל שם. לשבת בבית עם הפיג'מה ולשלוח קורות חיים, לוחות דרושים באינטרנט הפכו לשם דבר, קיימים היום הרבה לוחות שמתמחות בהשמה בהייטק ולרוב הם מאפשרים גישה נוחה לעשרות משרות חדשות, שמופיעות מידי יום, דרכן ניתן למצוא עבודה במהירות וביעילות. לא רק לוחות או כוח אדם, שיטה שהפכה למקובלת היום היא פנייה ושליחה ישירה של קורות החיים לחברות ההייטק. מאתרים חברות הייטק דרך האינטרנט, מומלץ לעשות עליהן תחקיר ופשוט לשלוח את קורות החיים. לכם אין מה להפסיד ויותר מזה החברות מקבלות זאת בשמחה. תמיד אתם יכולים להשתמש בחברים שלכם ברשתות החברתיות כדי לעזור לכם במציאת העבודה, זו שיטה חדשה שתפסה תאוצה בשנתיים האחרונות, כמוכן הרבה חברות השמה משתמשות ברשתות הפופולאריות כדוגמת פייסבוק או טוויטר, כדי לפרסם מודעות דרושים ומפיצות אותם בין החברים.

הייטק עתיד המדינה


כיום ישראל היא מעצמת הייטק. תעשיית ההייטק בישראל משתרעת מהצפון עד הדרום, תחום הייצוא העיקרי שלה הוא ידע וטכנולוגיה. חברות סטארט-אפ צצות בכול רחבי הארץ כמו פטריות ורובן נחשבות למבטיחות. בישראל קיימות מגוון עצום של חברות הייטק, שחולשות על מגוון ענק של תחומים: תוכנה, ננוטכנולוגיה, ביוטכנולוגיה, אלקטרוניקה רפואית ואמצעי תקשורת. ישראל אחראית למגוון פיתוחים שגרמו למהפכה בעולם ההייטק, מה שגורם לכול ישראלי לחוש העצמה אישית וגאווה למדינה. המצאות כמו הדיסק און קי, המסרים המיידים בצורת המסנג'ר והאייסיקיו, האלגוריתם לדחיסת קבצים וכמובן מעבד פנטיום 4 שעוצב ופותח באינטל. אין פלא שכמאה חברות הייטק ישראליות נסחרות בבורסה ותאגידים רבים מקימים בישראל מתקני מחקר ופיתוח.

אין תגובות:

פרסום תגובה