בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 29 במאי 2011

הרבליסטי

לימודי צמחי מרפא ,האורכים 3-4 שנים,משתייכים ללימודי הרפואה המשלימה, והתמחותם מתבססת ומתמקדת בצמחי מרפא כטיפול הוליסטי משלים לאבחון. שורשי רפואת הצמחים המודרנית נטועים עמוק במסורת הרפואית של התרבויות העתיקות והולידו מסלול לימודי מודרני הידוע כהרבולוגיה מערבית קלינית. צמחי המרפא מהווים חלק משמעותי ברפואה הנטורפתית ויעילות הצמחים מתממשת באופן פיזיולוגי ונפשי אצל המטופל
רפואת הצמחים נשענת על מחקר פיטוכימי, פרמקולוגי וקליני ופעילותם הרפואית של הצמחים מוגדרת על-פי פרמטרים מדעיים מודרניים. השימוש המקצועי בצמחי המרפא כולל אבחון, רקיחה ויישומים קליניים, כאשר הדגש הטיפולי הנו מהצד האחד מדעי מודרני ומן הצד השני הוליסטי ולוקח בחשבון גם את האיכויות והצרכים הרפואיים הייחודיים לכל אדם. זוהי התאמה של הרפואה העתיקה לעולם מודרני במיטבה. תכנית הלימודים הרב-שנתית ברפואת צמחים מודרנית לתואר הרבליסט קליני כוללת את מגוון המדעים הרלוונטיים לנושא וכן תקופת התמחות קלינית.אם אתם חרדים מספרי פסיכומטרי דלגו עליהם ופצחו בקורס לימודי תעודה מקסים שאינו מותנה בציון פסיכומטרי כלל.

מטרת לימודי צמחי המרפא


הקורס לא מכוון ליצירת דמויי הארי פוטר קטנים אלא מטרת ההכשרה היא להקנות לסטודנטים את הידע המעשי והתיאורטי באשר לתכונות ומאפייני הצמחים הרפואיים, וכן להקנות להם מיומנויות רקיחת תרופות טיבעיות בשילוב איבחון נכון וטיפול מתאים לפציינטים השונים. הלימודים משלבים אבחון, דיון, וחקירת מקרים מן המציאות ורקיחה ממשית של תרופות טבע. בסיום לימודי צמחי המרפא – הרבולוגיה מערבית קלינית, מוענקת תעודת בצמחי מרפא וכן תעודת מטפל בארומתרפיה. התוכנית כוללת נושאים מגוונים מתחום הרפואה ההוליסטית ובניהם: אנטומיה, הרבולוגיה, ארמותרפיה, הומוטוקסיוקולוגיה, הכנת פורמולות טיפוליות, רקיחת צמחים, הכנת תמציות, פתולוגיה מערבית, כימייה, הדגמות ושיטות בתזונה אורגנית ועוד.
קהל יעד ללימודי צמחי מרפא
לימודי צמחי מרפאה מתאימים לעוסקים בתחום הרפואה ההוליסטית ומעונינים להתמחות בצמחי מרפא, ולאחרים אשר רוצים להתמקצע ולהכיר את עולם הרוקחות הטיבעית.

מסלולים הכוללים לימודי צמחי מרפא


ישנם מסלולים נוספים מלבד הרבולוגיה מערבית קלינית, אשר נלמדים בהם לימודי צמחי מרפא. עם זאת יש להדגיש כי הם נלמדים כתחום משני ולא מרכזי .
יועץ תזונה בכיר-מסלול זה מתמקד בתחום התזונה אך כולל את לימודי צמחי המרפא כחלק מטיפול הוליסטי כולל שמתלווה לשינויי והרגלי תזונה אצל המטופל. הנושאים הנלמדים במסלול כוללים תזונה על סוגיה השונים (טבעית, אורטומולקולרית, ניקוי גוף מרעלים, וכ'ו), טיפול בפתולוגיות בעזרת מיצים טיביעיים וצמחי מרפא מערביים.
רפואה יפנית-מסלול לימודים זה מתמקד באבחון וטיפול בעזרת מישוש אזורי הבטן והרפלקס בגוף, העוסקים בעיקר בבעיות הקשורות לשלב ומבנה העצמות. השימוש בצמחי מרפא, נעשה גם כאן כטיפול משלים ועל כן נלמד כקורס אחד מיני רבים.
נטורפותיה-לימודים אלו מתמקדים בטכניקות ריפוי טיבעיות ובסיוע לגוף להתגבר על מחלות. צמחי המרפא מהווים גם כאן אחד האמצעים, ועל כן נלמדים באופן יותר מעמיק בתוכנית הלימודים. ומלבד נושאים כתזונה הודית, כירוגיה, וויטמינים, נלמדים גם הרבולוגיה וארומתרפיה.

אין תגובות:

פרסום תגובה