בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 29 במאי 2011

מילים-מילים

איש מאיתנו לא בדיוק נולד בתקופת התנ"ך ודובר מקראית שוטפת או בוגר האקדמיה ללשון העברית כמו אדון אבשלום קור. כך שאין זה מפליא כשבזיך נשמע כמו מאכל עראקי ו-מכלב נשמע כמו מגדל כלבים . אם טרם הבנתם שבזיך הוא ספל או קערית ומכלב הוא בעצם מהדק מוטב ותתחילו ללמוד את הכרטיסיות הקטנטנות אותם מחלק כל קורס פסיכומטרי המכבד את עצמו.אתם ודאי שואלים עצמכם היכן האוצר בא לידי ביטוי בצרוף "אוצר מילים" , כיצד שפה אנכרוניסטית שאבד עליה הקלח תסייע לכם במשהו? התשובה לכך טמונה בין השיטין . כל הענפים האקדמיים החל מלימודי פסיכולוגיה, לימודי משפטים ועד קורסים בהורות ,לא יכולים לבטא את עצמם בצורה מקסימלית ללא אבני הבניין של השפה העברית.

משחק אסוציאציות


פעמים רבות אנו משחקים במשחק הקישוריות האסוציאטיבית .מבלי לשים לב, בכל קה ביממה אנו פותחים "תיקייה חדשה" במחשב העל המצוי בקודקודנו . שמה של התיקייה מהווה מעין קוד למכלול של חוויות , תחושות ושאר פיסות מידע המצויות בתוכה. הקושי האמיתי הוא בשליפת המידע שהצטבר בתוכה או מציאתה מבין אלפי אחרות כיוון ששמה בג'יבריש. אותם קבצים אובדים ניתנים לאיתור באמצעות "אשף האסוציאציות" המסייע לכם בבניית הקישור לתיקייה הקיימת לדוגמא, אם המילה אורביט שפרושה בתחום האסטרונומיה הוא מסלול מעגלי. ניתן לזכור זאת על ידי סלוגן כמו "מסטיק אורביט, מסביב לכוכב" .

תגיות שם


כל חייל מזוהה על ידי תג שם המכיל פרטים בניסוח תמציתי המקל באיתור וזיהוי העונד.נסו להשקיע כמה דקות בעבודת מלאכה וצרו גיות נייר שיחליפו את תגיות ה"made in china" על גבי הפריטים ברחבי הבית . אין צורך "להתפרע" כי לא מדובר בקישוט סוכה אלא על תגיות שיונחו על המשטחים בהם מונחים האלמנטים . למשל ארונות המכילים מחבתות יכילו תגיות כמו " אלפס" או "מרחשת" . בארון הנעליים הניחו תגית באזור נעלי הבית העונה לשם " דרדסים" , לא פלא שליצורים הקטנים והכחולים קוראים דרדסים , הרי הם בגודל של נעל בית. הזהרו מטעויות מזמינות כמו הנחת ה"אחו" על הכר במיטה ואת " שק לחצים" על גבי פח האשפה.

איך מנצלים את מצבורי המילים?


שאלות אוצר המילים בבחינה הפסיכומטרית כמעט אף פעם לא דורשות מכם את משמעות המילה, הן תמיד ידרשו מכם את המילה הנרדפת או מילה שמשמעותה הפוכה. בתרגול אוצר המילים שבספרים חשוב מאוד להשקיע מעבר לנדרש, כלומר גם אם בחרתם בתשובה הנכונה מבין הארבעה, בדקו שאתם יודעים את משמעות המילים האחרות וחפשו את המסיחים בשאלה. זכרו - עבודה יסודית מתורגמת לנקודות במבחן האמיתי.
לימוד המילים לאורך הקורס מתבצע כך שאתם תמיד חוזרים על המילים מההתחלה. לא ניתן ללמוד את האות א' בתחילת הקורס ולצפות ששלושה חודשים אחרי זה נזכור אתכל המילים. חזרו על כל המילים לאורך הקורס.

אין תגובות:

פרסום תגובה