בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 29 במאי 2011

לימודי מזכירות רפואית

מזכירה רפואית היא נותנת השירות הראשונה בה פוגש הפונה, באמצעותה מתקבל הרושם הראשוני אודות הארגון ואופי השרות בו. גישה אמפתית ותבונית, הפגנת ידע ורצון טוב תסייע ביצירת אוירת מהימנות ותקנה בטחון לפונה הנזקק לשירותי בריאות.
לימודי מזכירות רפואית שואפים להכשיר מזכירות שלא רק ידעו לנהל בצורה נכונה ויעילה רשומות רפואיות ולתקתק משרד של מרפאות, אלא גם שמים דגש רב על התייעלות, שיפור השירות והבנת הלקוח. לכן כוללים לימודי מזכירות רפואיות הקניית ידע עינוני ומעשי משלושה תחומים - שירותי אנוש, מזכירות ומנהל וכן רפואה - הכרת מונחי יסוד ברפואה ותהליכים רפואיים. אם פיתוח מקצועי בתחום האדמיניסטרטיבי הוא בראש מעיינכם אך אין לכם את כוחות הנפש לעבור קורס פסיכומטרי והנוחות של לימודי ערב קורנת לכם ,זהו הקורס עבורכם.

תכני הקורס ושיטות לימוד


מבוא למקצוע ולתפקיד, סודיות ואתיקה מקצועית, מבוא למדעי הרפואה, אנטומיה ופיזיולוגיה, מיומנויות ארגון וניהול, תקשורת בין אישית ומתן שירות, אנגלית מקצועית, כלכלת בריאות, מיומנויות מקצועיות טכניות מתקדמות, תפעול מחשב אישי, הפעלת תוכנה לעיבוד תמלילים. התנסות מעשית בשירותי הבריאות:
עבודה מעשית בבתי חולים. מחלקות רישום רפואי, אשפוז ומרפאות. תכנית לימודי מזכירות רפואית מותאמת לתכנית הסיווג של משרד התמ"ת.
שיטת הלימוד הנהוגה בקורס מבוססת על לימודים עיוניים, התנסות מעשית בהפעלת מחשב ותוכנה לעיבוד תמלילים. התנסות מעשית בשירותי הבריאות: עבודה מעשית בבתי חולים, מחלקות רישום רפואי, אשפוז והתנסות מעשית במרפאות.

תפקידי המזכירה


עיקר תפקידה כרוך באיסוף נתונים מדוייקים ומרביים.היא אינה מתעסקת במחלות וריפויין, אלא בנתונים הנאספים בעקבותיהם, יש חשיבות לפרטים מלאים מדויקים ואמינים.
היא אינה מטפלת בגוף החולה או בנפשו, אך מארגנת עבורו את סביבת הטיפול, ומרכזת לצורך הטיפול בו את כל התיעוד הרפואי שמצטבר עם כניסתו למתקן המטפל.מעורבותה בטיפול אדמיניסטרטיבי בתקשורת ובתכתובת מחייבים אותה להכיר את השפה הקלינית ואת המונחים המקצועיים.תפקידה אינו שיגרתי, וכשנעשה מתוך תחושת שליחות יש לו משמעות

תחומי עיסוק


למזכירה הרפואית תפקידים ותחומי עיסוק מוגדרים במערכת הבריאות, פעילותה ואחריותה נקבעים על ידי היחידות, בהתאם לפונקציות אותן נדרשת למלא בעבודתה ובהתאם לאישיותה.
מתן שירותים לקהל פונים חיצוני, לקוחות הארגון, החולים ובני משפחותיהם, ולקהל פונים פנימי, במעגל הקרוב לה, סגל העובדים במחלקתה, ובמעגל הרחב יותר, סגל בית החולים ועובדיו, מצוות נותני השירות למחלקה ועד לצוותים המקיימים עמה קשר טיפולי ביחס לחולים.
ניהול קשרי עבודה עם ספקי שירות טיפולי, ניהול רשומת מטופל, איסוף מידע רפואי אודותיו ממקורות שונים.
אירגון וניהול משרד רפואי ,שימוש ושליטה בפונקציות המחשב ובכל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותה בעמדתה הממוחשבת.
עיסוקה מעניין ושוחק כאחד, במחלקה או במכון, היא עובדת יחידה, מה שלא תספיק תצטרך לעשות מאוחר יותר.תפקידיה מחייבים השתלמויות וסדנאות, בכללם נושאי יחסי אנוש ואסרטיביות, שיסייעו לה בהתמודדות היום יומית, ובמגעה עם הקהל.

אין תגובות:

פרסום תגובה