בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 25 במאי 2011

הלוואות ואפשרויות מימון לסטודנטים

במציאות הכלכלית העכשווית בישראל, סטודנטים רבים נאלצים לקחת הלוואות על מנת לממן את שכר הלימוד. אבל לפני שלוקחים הלוואה כדאי לחשב את כל ההוצאות העתידיות בזמן הלימודים, לגבש תכנית מעשית לגבי מגורים והוצאות מחייה ולהימנע מלקיחת הלוואות הנושאות ריבית גבוהה כדי לא להסתבך בתשלומים בהם לא ניתן יהיה לעמוד בעתיד. במאמר זה נסקור בכלליות את האפשרויות השונות ללקיחת הלוואות לסטודנטים, כמו גם את ההוצאות השונות המצפות לסטודנט במהלך הלימודים.

חישוב ההוצאות


על מנת לספק תמונה מלאה, מידע יעיל לסטודנט העתידי לגבי העלויות השונות בהן יהיה עליו לעמוד יכיל לא רק את שכר הלימוד, אלא גם את ההוצאות הנלוות.

כדי להבין את הכדאיות בלקיחת הלוואה מומלץ מאוד ליצור טבלה מסודרת שבה יהיו מפורטות ההוצאות החודשיות.לבחירת מקום המגורים תהיה השפעה רבה, כאשר סטודנטים הנשארים לגור בבית לאורך תקופת הלימודים מקצצים את ההוצאות בחצי או יותר. אפשר לברר לגבי אפשרויות דיור באוניברסיטה עצמה שלעיתים יהיו זולות בהרבה ממחירי השכירות הרגילים, גם אם מדובר בהשכרת חדר עם שותפים.

אם כך, בטור ההוצאות צריך לקחת בחשבון את הוצאות המחייה השונות, מחירם של ספרי ועזרי הלימוד וסכומי הוצאות אישיות ולהוסיף אותם לשכר הלימוד ולמחיר השכרת הדירה או החדר. לאחר יצירת טבלת ההוצאות אפשר יהיה לקבל תמונה מלאה לגבי סכום הכסף לו תהיו זקוקים בכל חודש, כמו גם תמונה מלאה של העלות הכללית של התואר וההוצאות הנלוות לו. כעת ניתן לבדוק האם יהיה באפשרותכם לעבוד במשרה חלקית או מלאה על מנת לנסות ולממן חלק או אפילו את כל ההוצאות בכוחות עצמכם, דבר אשר מקבל ביטוי במודעות דרושים הייטק אשר מחפשים סטודנטים למשרות חלקיות. הסכום שנותר אחרי קיזוז ההכנסות המשוערות לתקופת התואר יסייע לכם להבין את גודל ההלוואה לה תהיו זקוקים.

מרבית הסטודנטים יתקשו לעבוד במשרה מלאה ויאלצו לעבוד בחצאי משרות או בעבודות מזדמנות, מה שאומר שאם אין לכם מי שיסייע לכם במימון שכר הדירה או המגורים תאלצו לקחת הלוואה.

סוגי הלוואות לסטודנטים


סטודנטים מבקשי הלוואות יהפכו בעתיד לעורכי דין, מומחי ניהול תיקי השקעות ורופאים ולכן נחשבים על ידי הבנקים לסיכון כלכלי נמוך. משום כך, יהיו הבנקים מוכנים לאפשר לסטודנטים לקחת הלוואות המותאמות לכושר ההחזר. מדובר בהלוואה שההחזרים החודשיים שלה עולים בהדרגה, כך שסטודנט יכול לשלם מעט מאוד בתקופת הלימודים ולהגדיל את סכומי ההחזר כאשר הוא יתחיל לעבוד ולהרוויח יותר. כך ניתן לממן את הוצאות שכר הלימוד והמחיה, אבל יש לנקוט משנה זהירות ולזכור שהתשלומים יעלו בעתיד. כדאי להיות בטוחים שפניכם מועדות למסלול מקצועי משתלם שיאפשר לכם לעמוד בתשלומים הגבוהים יותר בעתיד.

לפני שניגשים לבנק רצוי לבדוק את האפשרות לקבלת הלוואה לסטודנטים ללא ריבית. הלוואות ללא ריבית ניתנות רק על ידי גורמי תמיכה לסטודנטים. אפשר לבדוק לגבי הלוואות ללא ריבית במזכירות, או במחלקות המתאימות, של כל אוניברסיטה.

אין תגובות:

פרסום תגובה