בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 23 במאי 2011

מורה נבוכים

מה רבים הפעמים בהם היתקלות בהתנהגות בוטה,גסה, תלותית ושאר מיני ירקות , מותירה אותנו פעורי פה ותמהים לגבי חינוכו של אותו אדם.אך חינוך הוא מושג רחב יריעה המתייחס לא רק לעיצוב תודעת האדם אלא גם להכשרתו לקראת כניסה הדרגתית לעולם המבוגרים, מילוי תפקידים החיוניים לחברה בה הוא חי,מימוש הפוטנציאל הגלום בו והטמעת הידע והמסורת התרבותית אליה משתייך. עיצוב דור העתיד הוא אחד הגורמים העיקריים לפנייה המרובה לענף הנעשית מתוך תחושת שליחות עמוקה .
לימודי חינוך מתמקדים בפיתוח והערכה של תוכניות לימוד ובייעוץ חינוכי פרטני ומוסדי ולימודי ההוראה מתמקדים בפרקטיקה של החינוך, כלומר, בתיאוריה של שיטות הוראה ובתעודת ההוראה.

יש הבדל בין לימודי חינוך להוראה?

לימודי חינוך נחשבים לאחד מתחומי הלימוד הפופולרים ביותר בישראל. אלו מוצעים בקרב מגוון מכללות, ביניהן מכללות המתמחות בלימודי חינוך בלבד וכן מכללות רב תחומיות, המציעות לימודים אקדמיים בחינוך לצד חוגים נוספים, כמו כלכלה ,תקשורת, מדעים ועוד. קיימים שני מסלולי לימוד עיקריים- תואר ראשון בחינוך, המזכה את בוגריו בתואר B.A בחינוך העוסק בעיקר בפיתוח והערכה של תוכניות לימוד ובייעוץ חינוכי פרטני ומוסדי ותואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה, המזכה את בוגריו בתואר B.Ed. בחינוך והוראה ומתייחס יותר לפרקטיקה של החינוך, משמע, בתיאוריה של שיטות הוראה ובתעודת ההוראה.
קיימות מכללות לחינוך בהן לימודי ההוראה מתקיימים במקביל ללימודי התואר, אך מכללות רבות מאפשרות לסטודנט לסיים את התואר ורק לאחר מכן להתחיל בלימודי ההוראה.

תוכנית הלימודים

תכנית הלימודים יחד עם מסלולה מורכבים באופן עצמאי על ידי הסטודנט עצמו .ביכולתו לבחור במסלול הדו-חוגי או בלימודי חינוך עם תעודת הוראה בתחומי התמחות שונים. כך לדוגמה, ניתן לבחור בתחום מקצועי מסויים בו ירצה הסטודנט להתמחות ,לבחור את קבוצת הגילאים אותה ירצה ללמד, לבחור את סוג האוכלוסיה ואף לבחור את סוג החינוך – פורמלי או בלתי פורמלי .
מדובר בבחירה בעלת משקל רב ואף קריטי להמשך הלימודים והעתיד המקצועי ,כך שמומלץ לחשוב היטב ולהכיר לעומק את התחום בו בוחרים ללמוד על מנת למנוע אי התאמה בפועל וליצור חפיפה אופטימלית בין הסטודנט למסלול הנבחר. חלק נוסף מתכנית הלימודים כולל התנסות מעשית המזכה את המתמחה בניסיון מעשי, הנדרש בבואו להשתלב במערכות החינוך השונות.

תנאי קבלה ומשך לימודים

תנאי הקבלה משתנים ממוסד לימודים אחד לאחר, אך ברוב המכללות נדרשים המועמדים לציון פסיכומטרי של 500, לפחות, לתעודת בגרות מלאה ולעיתים גם לריאיון אישי לשם לימודי חינוך לתואר ראשון. אלו נפרסים על פני 3 שנים, ובוגריהם מקבלים תואר .B.A בחינוך, בעוד שלימודי חינוך לתואר ראשון עם תעודת הוראה נפרסים על פני כ- 4 שנות לימוד ומזכים את בוגריהם בתואר Ed.B.
כל שנותר כעת הוא לחקור את התחום שקורן לכם ולהתחיל ללמוד את רזי החינוך

אין תגובות:

פרסום תגובה