בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 29 במאי 2011

רפואה מערבית

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נעזרים ברפואה המשלימה לטיפול בבעיותיהם הגופניות והנפשיות. טיפול בפרחי באך, רפלקסולוגיה, הומאופתיה ושיאצו הינן חלק קטן מן השיטות הנהוגה ברפואה הסינית כפי שהיא נקראת בפי רבים, אשר נותנות מענה במקרים בהם הרפואה הקונבנציונאלית נכשלה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גם מטפל בלתי קונבנציונאלי מטפל בגוף האדם ולכן עליו ללמוד כיצד הגוף עובד, מהן המערכות המרכזיות בגוף ומהן המחלות האפשריות בו. קורס רפואה מערבית מקנה ידע אודות האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף ואף כולל תכנים כגון פתולוגיה ובדיקות מעבדה הנהוגות ברפואה הקונבנציונאלית. שילוב של הרפואה המערבית והרפואה הסינית מאפשר לשתי השיטות להשלים זו את זו ולהכשיר מטפלים טובים ומקצועיים יותר. קורס רפואה מערבית הינו קורס מרתק ומעשיר, החיוני לכל מטפל באשר הוא.

תכניי לימוד


לימודי רפואה מערבית מקנים לסטודנטים ידע והבנה מקיפה בתחום אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה שהם הבסיס המאפשר לכל מטפל לדעת את מבנה גוף האדם, את תפקודו ואת המחלות שהאדם עשוי ללקות בהן. לימודי רפואה מערבית חשובים לכל מטפל, כדי שיוכל להבין כראוי את דברי המטופל, וכן לאפשר לו דיאלוג עם הצוות הרפואי ולהעניק שירות טוב יותר למטופל.שכלה זו מהווה תשתית בסיסית לכל העוסקים בטיפול בבני אדם ומאפשרת קידום תהליכי החלמה וריפוי. מלבד אוכלוסיית המטפלים, קורס זה הוא בבחינת חובה לכל מי שמעוניין להכיר את אותה מכונה מורכבת ועדינה ולשפר את איכות חייו ובריאותו.
הלימודים בקורס כוללים תכני לימוד תיאורטיים לצד תכני לימוד מעשיים. בין הנושאים הנלמדים: מושגי יסוד בתחומי מדעי החיים והרפואה, אנטומיה ופיזיולוגיה של מערכות הגוף השונות, ביניהן, מערכת הנשימה, מערכת העצבים, ההפרשה ומערכת אנדוקרינית,מושגי יסוד בפתולוגיה וסקירה של מצבים קליניים שונים , הקניית ידע והבנה בבדיקות מעבדה שכיחות, מבוא להכרת הקשר המדעי או המערבי בין גוף ונפש, חשיבות לימודי האנטומיה ברפואה המשולבת ועוד

משך לימודים וקהל יעד


הקורס עצמו אינו מחייב אתכם להסיר חלודה עם קורס פסיכומטרי או להשקיע 3-4 שנים מחייכם כמו בלימודי חינוך או משפטים לשם הוצאת קבלת התעודה או התואר המיוחל .אלא מדובר בקורס המתפרס על 55 שעות לקורס בסיסי בודד המתמחה בתחום אחד (פתולוגיה פרמקולוגיה אנטומיה ופיזיולוגיה) ועד שנתיים עבור לימודים מקיפים ומעמיקים. באופן כללי ,משך הלימודים תלוי במוסד הלימודים עצמו ובתכנים המועברים בקורס.
הקורס מיועד בעיקרו למטפלים מתחום הרפואה המשלימה, אשר יכולים להתמקצע בעבודתם על ידי הבנה מעמיקה של גוף האדם כפי שנלמד ברפואה המערבית. בנוסף מתאים הקורס לכל המתעניינים במכונה הנפלאה של גוף האדם ומעוניינים להבין כיצד הוא עובד.
בתום הלימודים בקורס רפואה מערבית, מוענקת לבוגר הקורס תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד הקובעת כי הם יכולים להתחיל להשתלב כמטפלים בעזרת שיטות מעולם הרפואה המערבית.

אין תגובות:

פרסום תגובה