בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 באפריל 2011

לימודי ראיית חשבון – ראייה כוללת של נושא הממון

ראיית חשבון הוא נושא מקצועי רחב ומעניין מאין כמותו, למי שבעיניו המספרים הם דבר חי ונושם. שכן מהותו של כל עסק באשר הוא היא הרווח הכספי, והתייחסות נכונה לפעילות הכלכלית של העסק, נקיטת צעדים נדרשים והימנעות מצעדים שגויים תורמים לא מעט להגדלת הרווחיות בעסק. ראיית חשבון היא תחום עיסוק העוסק גם ביחסים כלכליים בין חברות ישראליות לחברות מחו"ל, יבוא, יצוא, רכישת חברות ישראליות על ידי חברות זרות וההיפך. בהתייחס לכל מה שנאמר לעיל, מובן כי לימודי ראיית חשבון הם בהחלט מעניינים ומספקים.מוסדות רבים, הן מוסדות אקדמיים ותיקים והן מכללות מציעים לימודי ראיית חשבון. לימודי ראיית חשבות כוללים לימודי חשבונאות (הנה"ח) למי שאיננו מגיע מהתחום ואיננו בעל הסמכה בניהול חשבונות. לאחר מכן, ברמות הגבוהות יותר, מתמקדים הלימודים בחוקי מס, חלקים מתחום הכלכלה ועוד. מטרת לימודי ראיית חשבון היא, כפי שכבר צוין לעיל, להקנות למי שמסיים אותם פרספקטיבה רחבה של הפעילות הכלכלית של העסק.

לא קל להתקבל אל לימודי ראיית חשבון, לא במכללות וודאי שלא במוסדות אקדמיים ותיקים. תנאי הסף להרשמה גבוהים מהממוצע הנדרש לתחומים אחרים, הן מבחינת ציוני הבגרות והן מבחינת ציון פסיכומטרי ותנאי הקבלה קשים הרבה יותר. הביקוש הרב לתחום לימודי ראיית חשבון גורם לכך שרק העילית שבין הנרשמים תתקבל ללימודים ורק חלקם ישרוד כל תקופת הלימודים שכן בגלל עומס הלימודים והרמה הגבוהה שלהם אחוזי הנשירה גבוהים למדיי. בתום לימודים של שלוש שנים מקבל מי שמסיים אותם תואר ראשון, אבל בדומה למה שקורה כאשר מסיימים לימודי פסיכולוגיה או לימודי משפטים, לא ניתן לעסוק מיידית במקצוע. לשם כך דרושה התמחות של שנתיים שרק בסיומן על המתמחה לעבור בחינות של לשכת רואי החשבון.

קשה לומר שבמהלך הלימודים מלקקים התלמידים דבש, שכן הלימודים מתפרסים על פני שעות רבות ביום, שלא לדבר על מטלות וחומר הקריאה המרובה שהם חייבים להספיק. עם זאת יש בהם הרבה עניין והם מקנים ראייה מקיפה ורחבה יותר של עולם העסקים. רואי חשבון ותיקים זוכרים תמיד את תקופת הלימודים כתקופה קשה אבל יחד עם זאת כאחת בתקופות היפות בחייהם.

כמו שקורה בתחומים רבים, כך גם בתחום לימודי ראיית חשבון – הולכת ומתגברת התופעה של שילוב בין תחומי. תלמידים רבים משלבים בין לימודי ראיית חשבון למנהל עסקים, לימודי ראיית חשבון ומשפטים , כלכלה ועוד. הכלכלה ההולכת ומתערבבת במקצועות אחרים, ההיבטים המשפטיים של כל מקצוע ההולכים ונעשים משמעותיים והרצון של בעלי תפקידים או מנהלי עסקים לקבל פרספקטיבה נוספת על התחום שהם מופקדים עליו גורמים לרבים לבחור במסלול משולב, שבו לעיתים ראיית החשבון היא הדומיננטית ולעיתים תחום אחר. כך או כך, הנוהג הזה ראוי, מעניין ומרחיב אופקים. אדם משכיל צריך לדעת הכול על משהו ומשהו על הכול.

אין תגובות:

פרסום תגובה