בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 26 באפריל 2011

איך לעבור את הפסיכומטרי בשלום?

העליה הגדולה בנרשמים ללימודים אקדמיים בעשור האחרון הביאה לעליה גם במספר הניגשים לבחינת הפסיכומטרי. בתי ספר רבים נפתחו ומציעים בנוסף למקצועות השלמת בגרות גם קורסים ארוכים ללימוד פסיכומטרי. כולנו רוצים לעבור את המבחן בשלום אך חוששים. מבחן הפסיכומטרי אימץ לעצמו תדמית של מבחן קשה ומסובך, שהלמידה אליו ארוכה ומתישה. אך עם כמה טיפים ללימוד מוצלח תצליחו לעבור את הבחינה כמו גדולים ולקבל את הציון הנחשק.בעבר לא ייחסו חשיבות מרובה ללימודים אקדמיים ורוב האנשים הסתפקו בקורסים או לימודי תעודה, אך העולם השתנה ורובנו רוצים לסיים לפחות תואר ראשון. פרט לאוניברסיטה הפתוחה, כל מוסד אקדמי, בין אם מדובר באוניברסיטה או מכללה יבקש מכם ציונים. בדקו לפני שאתם ההרשמה ללימודים מה נדרש מכם. האם עליכם לשפר ציוני בגרות? מה התחום או אתם רוצים ללמוד, מה החוג המועדף ומה התנאים שם. כמעט בכל מוסד הדרישות משתנות מחוג לחוג וכמובן שמשתנות הדרישות בין מוסד למוסד. למשל, לימודי תקשורת במוסד מסוים ידרשו ציון בגרות ופסיכומטרי גבוהים מאוד, אך במוסד אחר לא תתבקשו כלל להגיש ציון פסיכומטרי. כדאי לברר את הדברים הללו לפני שמתחילים ללמוד לבחינה.

ראשית, עליכם לבחור את בית הספר המתאים ביותר ללימודים. בישראל ישנם בתי ספר רבים המציעים שיטות שונות ללימוד, חלקם מבטיחים ציון מסוים, חלקם מציעים קורס חוזר למי שלא מרוצה, אך רובם ככולם יוצאים מנקודת הנחה שמי שמגיע לקורס רוצה ללמוד. לא משנה כמה בית הספר יהיה טוב ומוצלח, עליכם להגיע לקורס בגישה המתאימה. זה כבר לא בית ספר תיכון שבו אפשר לשחק משחקים. הזמן שתשקיעו בלמידה יבוא לידי ביטוי בציון.

אחרי שהבנתם את הגישה הנכונה הגיע הזמן לבחור בית ספר. חשוב שהקורס יתאים ללוח הזמנים שלכם. אל תצאו מגדרכם על מנת להגיע לשיעורים. בחרו מקום שיוכל להציע לכם את השעות והימים שמתאימים לכם, כדי שיהיה לכם נוח וקל להגיע לשיעורים. מעבר לכך, בחרו מקום קרוב יחסית למקום מגוריכם כדי שתגיעו ללימודים במהרה ולא תחזרו הביתה מותשים.

אחרי שנרשמתם ללימודים הגיע הזמן להתחיל ללמוד. חברים רבים יאמרו לכם שעליכם ללמוד לפני שהקרוס מתחיל כדי לא להישאר מאחור, אך מי שיקפיד לעשות את שיעורי הבית בזמן ולפי ההוראות שיתנו לכם המדריכים לא יתקשה לעמוד בקצב של הכתה כולה.

חשוב שתתחילו את הקורס בידיעה שיש לכם זמן להשקיע בבית. הלימודים בכיתה אינם מספיקים. וכדי לקבל ציון טוב שיתאים לציפיותיכם עליכם להקדיש זמן רב גם ללמידה בבית. מצאו לכם מקום נוח ללימוד בבית, גם אם הפעם האחרונה שפתחתם מחברת היתה לפני הצבא, נסו להיכנס לאווירה לימודית ולאבזר את החדר כראוי. דפים, עטים ועפרונות, כל כלי הכתיבה להם תזדקקו, כדי שתלמדו בסביבה מושלמת.

הכי חשוב, קחו את זה בקלות. נסו להנות ולראות במסע הזה כדרך טובה לאימון המוח לפני התואר.

אין תגובות:

פרסום תגובה