בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 12 באפריל 2011

לימודי ערב – שילוב מושלם של השכלה ופרנסה

אם תיתקלו פעם באדם בשנות ה-50 לחייו שלא בחר ללמוד באופן אקדמאי במהלך חייו ותשאלו אותו מדוע לא עשה כך, אחת התשובות היותר הגיוניות שתקבלו היא שהוא רצה, אבל לא היה בבית כסף, ולא הייתה אפשרות להפסיק להתפרנס בשביל מקצוע לעתיד.

כשתשמעו אותו אומר כך, תשמחו לרגע שלמרות הכל, טוב שנולדתם עכשיו ולא לפני 30 שנה. נכון שהכל היה פשוט יותר וארץ ישראל הייתה יפה וגם פורחת, אבל מה זה פריחה לעומת האפשרות ללמוד ולעבוד ביחד?הקונספט פשוט כל כך, שאי אפשר לתהות איך לא חשבו על זה קודם. אם עד לפני עשור וקצת היה ברור שלימודים עושים בבוקר, וכך גם עבודה, הרי שכיום החוקים שונים לגמרי, ומרבית מוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים שלהם מסלול לימודי ערב.
אין צורך להסביר במה מדובר, גם על היתרון מיותר להרחיב, רק נספר לכם שכבר עשרות אלפי סטודנטים לומדים בשיטה הזאת, המאפשרת להם לעבוד במשרה מלאה או כמעט מלאה, וללמוד אחרי שעות העבודה.

השיטה הוכחה כיעילה למרות החיסרון, כביכול, הטמון בה – העייפות של הסטודנט שזה עתה סיים 8 שעות עבודה, ונאלץ לקלוט נוסחאות מתמטיות 3 שעות נוספות. אז בדיקות שנעשו גילו שהציונים של אותם סטודנטים לא נפגעו, ויכולת הקליטה נפגמה, אם בכלל, בשיעור זניח. חוץ מזה, אפשר לחשוב שב-8 בבוקר אתם לא מפהקים כל שנייה ומנסים בכוח להשאיר את העיניים פקוחות.

לימודי ערב ניתנים כמעט בכל מסלול אפשרי. בין אם זה לימודי משפטים, או לימודי תקשורת, בין אם זה לימודים לתואר, או דווקא לימודי תעודה. כל מה שתרצו ללמוד, תוכלו למצוא גם במסלול אשר ייתן לכם את האפשרות לעבוד כמו שצריך, אולי גם במשרה שתעשיר את הניסיון שלכם בתחום הרצוי.
לעיתים לימודי ערב גורמים לתואר להימשך מעט יותר זמן מאשר לימודי יום. אין זה משמעותי. אף אחד לא רודף אחריכם, וההבדל בין לסיים את התואר אחרי 3 שנים או 3 וחצי, ממש לא קריטי. יתרון פסיכולוגי נוסף, הוא העובדה שהשבוע שלכם מתחלק לימים "רגועים" (בהם אתם רק עובדים) וימים עמוסים, בהם אתם גם לומדים. מיותר לציין שזה גורם לזמן לעבור מהר יותר, ולימים ללא הלימודים להיראות כמו חצי יום חופש...

לימודי ערב מתקיימים לרוב פעמיים או שלוש בשבוע, אם כי אפשר לבחור בחלק מן המקרים בקצב איטי או מהיר יותר. עלותם של לימודי ערב לא משתנה לעומת לימודים רגילים. במוסדות לימוד מסוימים, גם המבחנים נערכים בשעות הערב, אם כי לא בכולם.
אז מי אמר שאי אפשר להתפרנס בכבוד גם בתקופת הלימודים? לימודי ערב הם הפתרון המושלם, לכסף בבנק מצד אחד והשכלה אקדמאית מצד שני.

אין תגובות:

פרסום תגובה