בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 29 במרץ 2011

כיצד משלבים עבודה במשרה מלאה ולימודי תואר ראשון?

הדילמה הנצחית העומדת בפני הסטודנט היא הבחירה בין עבודה במשרה מלאה ובין לימודים. למרות מגוון אפשרויות התעסוקה הקיימות כיום לסטודנטים, מקומות עבדה רבים מעמידים תנאי עבודה נוקשים ושכר מינימלי, בדיוק בגלל שהם יודעים כי סטודנטים יהיו מוגבלים באפשרויות הבחירה שלהם. עבודה במשרה מלאה מביאה איתה הטבות רבות כגון ביטוח מנהלים מקיף, תנאים פנסיוניים ומשכורות נאותה המאפשרת עצמאות כלכלית. אבל כפי שכולם יודעים קשה מאוד, ואולי אפילו בלתי אפשרי לעבוד במשרה מלאה תוך כדי קיום לימודי תואר ראשון באוניברסיטה רגילה. וכך סטודנטים רבים פורשים מן הלימודים, או שאינם מתחילים ללמוד כלל, ועוברים לעבודה במשרה מלאה לפני סיום התואר.

לימודים לתואר במסגרת האוניברסיטה הפתוחה


אולם קיימת בכל זאת אפשרות ללמוד לימודי תואר ראשון, ובתחומים מסויימים אפילו לימודי תואר שני, חלקיים, או מלאים תוך כדי עבודה במשרה מלאה. הלימודים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה מאפשרים לימודים מן הבית, בזמנם החופשי של הסטודנטים. אבל הלימודים באוניברסיטה הפתוחה הם קשים ומאתגרים ולפני שמתחילים חשוב להבין היטב כיצד הם מתנהלים. נסקור כמה מעקרונות הלימוד והיתרונות שבלימודים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.

צורת הלימוד


מרבית הלימודים באוניברסיטה הפתוחה משלבים לימוד עצמאי עם קבוצות לימוד המקיימות מפגשים שבועיים עם מנחה הקורס. עם תחילת הסימסטר, מקבל כל סטודנט חבילה הכוללת את כל חומר הלימוד, בדרך כלל ספרים וחוברות המכילות את מטלות הקורס. למרות שבכל קורס באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים מפגשים שבועיים עם מנחה הקורס, אין חובה להגיע אל המפגשים. ישנם סטודנטים הבוחרים להשתמש אך ורק בספרי הלימוד ולשלוח בדואר את המטלות למנחה הקורס. מפגשי קבוצות הלימוד מתקיימים בדרך כלל בשעות הערב, מתוך התחשבות באלו העובדים במשרה מלאה.

חלוקת החומר, מטלות ומבחנים


חומר הלימוד באוניברסיטה הפתוחה מחולק ליחידות לימוד, כאשר ישנו לוח זמנים מדויק ללימודה של כל יחידה ויחידה. חשוב מאוד לעקוב אחרי לוח הזמנים מכיוון שכמות החומר הכתוב היא גדולה מאוד. בסיומה של כל יחידה, או כל קבוצה נושאית של מספר יחידות, יש לשלוח למנחה הקורס מטלה כתובה. המטלות נבדקות ומקבלות ציון על ידי המנחה והן מהוות חלק מהציון המשוקלל של הקורס. בסיומו של כל סימסטר ניגשים הסטודנטים למבחן מסכם שמקיף את כל חומר הלימוד של הקורס. כאמור, הציון הסופי של כל קורס באוניברסיטה הפתוחה נקבע על ידי שקלול ציון המבחן עם ציוני המטלות.

לסיכום: בין אם ברצונכם ללמוד כדי להצטרף לשורותיה של חברת ביטוח, להפוך לרואי חשבון, או לסיים תואר במדעי הרוח, או אפילו לנהל מכון המעניק טיפול לתופעת דליות ברגליים - האוניברסיטה הפתוחה תוכל לסייע לכם לשלב עבודה במשרה מלאה עם הגשמת השאיפות המקצועיות העתידיות שלכם. אבל חשוב מאוד לזכור שהלימודים באוניברסיטה הפתוחה הם מאתגרים מאוד. כמות החומר הכתוב גדולה והקריטריונים לקבלת ציונים טובים הם דקדקניים ביותר. לפיכך, הלימודים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה מתאימים בעיקר לבעלי משמעת עצמית גבוהה וכושר התמדה.

אין תגובות:

פרסום תגובה