בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 28 במרץ 2011

עבודה בחצי משרה - מופע הלוליינות הבלתי אפשרי של הסטודנט

את הסטודנט הממוצע אפשר להשוות ללוליין קרקס שצריך להקפיץ כמות בלתי אפשרית של כדורים: עבודה, לימודים, חיי חברה, מילואים וכולי. אז נכון, ברי המזל שבינינו נולדו להורים אמידים שממנים את שכר הלימוד ונותנים לנו כסף למחייה, בילויים שכירות וכולי. אבל בני התמותה שבינינו צריכים לשחק את משחק הלוליינות הבלתי אפשרי הזה ולשלב עבודה, לימודים וחיי חברה בדרך לתואר הנכסף.

חצי משרה - הגדרה כללית


רוב הסטודנטים, בגלל אילוצי זמן שקשורים ללימודים - כן, צריך גם ללמוד מדי פעם כדי לקבל תואר - יחפשו את הארץ המובטחת של הכנסה בזמן לימודים תחת הגדרת העבודה: חצי משרה. אבל מה בדיוק מגדיר חצי משרה? ההגדרה הכללית ביותר של חצי משרה היא כל עבודה ששעות העבודה שלה הן חלקיות, כלומר העבודה מתבצעת רק בחלק מהשעות המוגדרות בחוק כיום עבודה מלא, או רק בחלק מימות השבוע.

מה כדאי לבדוק כשמחפשים חצי משרה


הלכה למעשה לכל מעסיק יש הגדרות משלו למושג הכללי חצי משרה, בין אם מדובר במזכירה במשרד עורכי דין או בפקידה במכון המתמחה בהעלמת ורידים. רצוי לבדוק היטב, בזמן ראיון העבודה, מה הן שעות העבודה המוסכמות. חשוב לא פחות לברר מה הם התנאים הסוציאליים שמעניק המעסיק. מעסיקים רבים משתמשים במושג "חצי משרה" כדי לצמצם את כמות ההטבות שהם מעניקים לעובדים. אם החוק יחייב אותם להעניק הטבות ותנאים פנסיונים מסוימים לעובדים שמועסקים במשרה מלאה הרי שצמצום מינימלי של שעות העבודה בפועל יאפשר להם לקבל תפוקה כמעט זהה מן העובד ולהעניק לו הרבה פחות.

חצי משרה מהבית בעידן האינטרנט


סוג נוסף של משרה חלקית מאפשר לסטודנטים לעבוד מן הבית. משרה חלקית שכזאת מאפשרת לסטודנטים לשלב עבודה בשעות שבהן הם פנויים מלימודים, תוך כדי שהם מותירים לעצמם את הגמישות של צמצום שעות העבודה בתקופות של מבחנים והרחבתן בתקופות של חופשים ופגרות.
בעידן האינטרנט ישנן אפשרויות רבות לסטודנטים לעבוד מן הבית. סוכנויות תרגום, ספקי שירותי מכירות ואפילו חברות המספקות שירותי מכירות טלפוניים לחו"ל מחפשים באופן אקטיבי סטודנטים הנכונים לעבוד מביתם תמורת עמלה או שכר לשעה.

חצי משרה ושכר מבוסס עמלות


בכל הקשור לחצאי משרה ששכרן מבוסס על עמלת מכירות יש לנקוט משנה זהירות ולבדוק היטב את תנאי השכר. חברות רבות מספרות על כמויות גדולות של מכירות המתבצעות בחודש כאשר, הלכה למעשה, כמות המכירות הריאלית לחודש תהייה נמוכה הרבה יותר. חברות רבות ידרשו התחייבות בכתב לחצי שנת עבודה כך שכשיתברר שאחוזי המכירה הממוצעים נמוכים יותר מהמובטח כבר יהיה מאוחר מדי להתחרט. דרך טובה לברר מה יהיה השכר הממוצע עבור חצי משרה המתבססת על עמלת מכירות תהיה למצוא עובדת או עובד קיימים ולברר אצלם מה הוא ממוצע השכר החודשי.

חצי משרה – אז יש או אין הגדרה?


ניתן לומר כי אין הגדרה ברורה ומוחלטת למונח חצי משרה. יש לנקוט משנה זהירות כאשר ניגשים לעבודה שכזאת ולוודא שכל התנאים המקובלים לפי חוק מסופקים על ידי המעסיק ולנסות ולבדוק עם עובדות ועובדים קיימים האם הבטחות המעסיק לגבי שכר אכן ממומשות במציאות.
לסיום, חשוב לומר כי גם אם אתם עדיין גרים אצל ההורים עבודה כסטודנטים בחצי משרה יכולה להוות אמצעי להתחלת תהליכי חיסכון שונים לטווח הארוך כמו פתיחת תהליך של ניהול תיקי השקעות, חיסכון פנסיוני, או חיסכון לרכישת דירה.

אין תגובות:

פרסום תגובה