בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 15 במרץ 2011

קורסים טכניים – דרישות מקדימות

כאשר עומדים בפני לימודים על תיכוניים לצורך רכישת מקצוע, ניתן לבחור בין לימודים אקדמיים לבין לימודים מקצועיים. לימודים אקדמאים דורשים תנאי קבלה הכוללים תעודות בגרות, מבחנים פסיכומטריים ולפעמים גם מבחני קבלה לפקולטות ספציפיות. אולם לימודים מקצועיים וקורסים טכניים דורשים לעיתים רק מבחני קבלה בסיסיים. לימודים במסגרת קורסים טכניים מקנים ידע וניסיון בתחום ספציפי ובמסגרת לימודים ממוקדת ועל כן, המבקשים להצטרף ללימודים בקורסים טכניים או מקצועיים לא צריכים, בדרך כלל, להפגין ידע מוקדם אלא רק התאמה בסיסית ורצון כנה ללמוד את התחום המבוקש. אומנם, רצוי להתנסות במקצוע טרם כניסה למסגרת לימודים, אבל לא כחלק מתנאי הקבלה הכרחיים, אלא בעיקר כדי לוודא בחרנו בתחום לימודים הנכון ביותר עבורנו.

לימודי מכונאות רכב


לימודים בתחום מכונאות הרכב הוא תחום מרתק המכיל בתוכו ידע טכני רב. למעשה, סיום הקורס ותחילת עבודה במוסך אינו מסמן סוף לימודים, אלא רק את תום רכישת הידע הראשוני לצורך תעודה. בתחום זה. כמו בתחומים רבים אחרים, תחילת העבודה היא תחילתו של מסלול לימודים שלא מסתיים לעולם. העוסק הרואה עצמו מקצוען ימשיך לחפש מסגרות לימודים והשתלמויות למשך כל חיו המקצועיים, היות ומדובר בתחום שמשתנה כל הזמן עקב שינויים בתכנון ועיצוב הרכבים. הכרת חלפים לרכב ומנועים וזיהוי לימוזינה וסוגי רכבים אחרים, יספיקו רק בשלב הראשוני, אולם ככל שתרצו להתקדם יותר מקצועית, תזדקקו לידע רב יותר.

לימודים בתחום המחשבים


לימודים בתחום המחשבים, לעומת זאת, אילו אחד מהתחומים הטכניים בהם כן תזדקקו לעמוד בתנאי קבלה מתאימים. מי שרואה עצמו משתלב בתחום לימודים בענף המחשבים יזדקק לעיתים לקורס מקדים שייתן לו מושגי יסוד ואף יעזור לו להבין איזה תחום בדיוק בענף מושך אותו ביותר. יש להבין כי לימודים בתחום המחשבים כוללים בחובם הרבה מאוד תתי ענפים ואין לימודים בתחום התכנות, למשל, דומים לטכנאות מחשבים בפועל. לימודים בתחום המחשבים יבטיחו לסטודנט החרוץ עבודה מידית עם תום הקורס, שכן כיום, אין כמעט בית שאינו מצויד במחשב, אלא שיש להבין שבדיוק כמו בענף הרכב, גם כאן, מי שמבקש להתמיד בתחום יזדקק למסגרות לימודים והשתלמויות נוספות במהלך חייו המקצועיים.

לימודים טכניים מטעם התמ"ת


משרד התעשייה והמסחר מזכה כל אזרח במדינת ישראל בקורס חינם אחד במהלך חיו לצורך לימודים והשתלבות מקצועית בשוק העובדה. דרישות הקבלה המבוקשת ממי שמיועד למסגרת לימודים מטעם התמ"ת משתנות על פי סוג הקורס. במסגרת זו מוצעים קורסים טכניים רבים כמו מכונאות רכב, טכנאות מחשבים ובתקופות מסוימות גם חשמלאות ואינסטלציה. על מנת להתקבל למסגרות לימודים אלו תדרשו לרוב להפגין ידע בסיסי באנגלית ומתמטיקה וכן לעבור ראיון קבלה ראשוני. לימודים מטעם משרד התמ"ת מוענקים במוסדות מוכרים וייתנו לתלמידים אפשרות להשתלב בשוק העבודה מייד עם תום הקורס

אין תגובות:

פרסום תגובה