בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 24 במרץ 2011

לצאת למילואים ולהישאר על המסלול

אחרי ציפייה של שתיים או שלוש שנות שירות בצבא ההגנה לישראל, רובנו או לפחות אלו המשתחררים שבינינו, מתעוררים לבוקר אזרחי חדש ונפגשים עם עולם חדש ולא מוכר מחוץ למיגון שהוצע לנו עד כה בבית, בבית הספר ובצבא, מקומות המשמשים לנו כמעין חממת גדילה מגנה ומפטמת, ומעתה עלינו להתמודד עם מצב חדש למרות שעדיין גרים עם ההורים במקרה הטוב, עכשיו עלינו ליצור לעצמנו את החממה ולבנות אותה לבנה לבנה, בלי לחץ מיותר וכמובן להשתמש בחומרים הטובים ביותר לשם העמידות והבסיס הטוב להמשך הבנייה..

המסע לרכישת מקצוע והתחלת הקריירה יוצא לדרך ולא מספיק לעבור הזמן ואנו עלולים להיקרא לשירות מילואים פעיל ומבלי שנשים לב נגרר מאחור על גבי המסלול, בכדי שנוכל להצליח בבניית הדרך כדאי שנדע מה מגיע לנו ומהם הזכויות שלנו כסטודנטים לאחר שירות צבאי הנקראים לשירות מילואים בזמן הלימודים, בין אם החלטנו ללמוד באוניברסיטאות או במכללות השונות ואולי בכלל אנחנו סטודנטים של קורסים, כל הזכויות הבסיסיות יעמדו לפנינו ונוכל להשתמש בהם ביעילות לפי המידע הבא:

בכל הקשור לבחינות סוף הסמסטר, כל סטודנט שנעדר ממועד א' ומועד ב' זכאי למועד בחינה נוסף, כל סטודנט שנעדר מעל 21 יום מצטברים או לפחות 14 יום ברצף, יהיה זכאי למועד בחינה נוסף, המועד יינתן מהר ככל האפשר ויהיה מועד מיוחד לסטודנט אלא אם הוא יבחר את מועד ג' במידה וקיים.

במידה ונעדר ממועד הגשת עבודות או שלא היה באפשרותו להכינם, יינתנו לו בתיאום עם מרציו, או מועדים אחרים או עבודה חלופית ולחליפין פטור מהגשה, בהתאם לתנאי המוסד, מהות והיקף העבודה.
בכל הקשור לסמינריונים, סדנאות, עבודה מעשית, יקבל הסטודנט מועד חלופי או פטור מהשתתפות בהתאם למהות הסדנא, ההתנסות וכו' ובתיאום עם המרצה.

בכל מקרה ולא משנה מה ואם קיימים גורמים נוספים, במידה והסטודנט נקרא לשירות מילואים ומפסיד ימי לימוד ומבחנים, אין אפשרות לעצור את לימודיו או להחשיב את החיסורים בתוך היקף החיסורים האפשרי לכולם כסטודנטים ומעבר לכך יכול לדרוש הסטודנט עזרה נוספת בלימודים עקב הקריאה לשירות מילואים.

ישנם מקרים ומקומות מסוימים בהם תינתן לסטודנט אפשרות להשלים קורס או להיכנס לקורס חוזר ללא תשלום נוסף.
במידה ונקרא הסטודנט לשירות בזמן בו צריך לדאוג להירשם לקורסים, לסדנאות, בחינות או כל דבר אחר, לא יפגע לו תהליך הרישום והוא יהיה זכאי ככולם.

כאשר הסטודנט מקבל את הזימון לשירות מילואים, עליו להודיע על כך מיידית למזכירות, למרצים או לאחראי על הלימודים בכדי שלא יגרמו לו עיכובים ובעיות במתן הזכויות, כמו כן עליו מוטלת האחריות לדאוג להמצאת כל האישורים הצבאיים והגשתם למוסד הלימודים.

בכל הקשור למלגות לימודים, במידה והסטודנט מקבל מלגת לימודים המותנית בהכנסה חודשית מסוימת ויוצא לשירות מילואים, לא תיפגע לו המלגה בגלל השכר הצבאי.
המערך לזכויות אלו נועד לעודד את הסטודנט לצאת לשירות ולא לדאוג לפגיעה בלימודיו ובדרך אותה הוא סולל.
חשוב לזכור כי למרות שאתם סטודנטים בעלי חובות רבות - ישנם לא מעט זכויות המגיעות לכם, לכן במידה והחלטתם להתחתן בטקס נישואים אזרחיים או שאתם מצפים לילד בקרוב, בדקו אילו זכויות מגיעות לכם.
בהצלחה בכל מקרה!

אין תגובות:

פרסום תגובה