בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 20 במרץ 2011

לימודי כלכלה – כל האופציות שלך

אנו חיים בעולם שבו הכלכלה שולטת ומניעה את הכול. כמעט ואין תחום שהעניין הכלכלי לא נדחף אליו ומהווה שיקול מרכזי. אנו רואים זאת כל יום בהשפעתו על המשק והתנהגותו בצורות שונות- במחירי מוצרים ושירותים, על המסחר, ועל ההיצע והביקוש של כל דבר. וכדי להבין את הלך הדברים חייבים להיות בעלי הבנה כלכלית כלשהי. ומה איתכם? לא הגיע הזמן שגם אתם תבינו את חוקי המשחק?
לימודי כלכלה נחשבים קשים ותובעניים. לאלה שצולחים את המסלול עתיר המספרים, הסטטיסטיקות, החישובים והמודלים המורכבים, מצפה הסיכוי להשתלב בעולם העסקי והמסחרי, בשוק הפרטי ובעולם הבנקים. מי שמוסיף לימודי תעודה וקורסים מעשיים כגון מט"ח ושוקי הון, ירחיב אף יותר את אפשרויות התעסוקה שלו. בוגרים רבים מגיעים למגזר הציבורי ומוצאים עצמם בעמדות מפתח בגופים ממשלתיים .
מאחר שלימודי הכלכלה זמינים במתכונת דו-חוגית ומשולבים בתחומים מבוקשים נוספים כגון: ניהול, מנהל עסקים, מדעי המחשב ועוד, פרושים בפני הבוגרים אופקים מגוונים הטומנים בחובם תפקידים מאתגרים.

לימודי תואר ראשון בכלכלה אורכים שלוש שנים ונחשבים לאחד המסלולים המבוקשים ביותר שקיימים, על כן ניתן למצוא אותם בכל האוניברסיטאות המובילות וגם כמעט בכל המכללות הפרושות בכל רחבי הארץ. אך כמו בכל תחום, ישנן מוסדות שמנפיקים שמות וכישרונות בולטים יותר בשדה העשייה ולכן נחשבות יוקרתיות ונחשקות יותר, וכדאי לכם בהחלט להתייחס לכך בבחירת המוסד, הדבר יוכל לפתוח לכם דלתות בהמשך ולתת לכם עדיפות במקומות עבודה על פני מסיימי תואר של מוסד אחר.

גם אפשרויות הלימוד מבחינת המסלול רבות ומגוונות. תוכלו למצוא אותם בלימודי בוקר המתאימים יותר למתעתדים ללמוד תוכנית לימודים מלאה, ובלימודי ערב מאפשרים לעבוד במשרה מלאה ולהשלים את הלימודים במקביל. וכמובן – עלויות – באוניברסיטאות שכר הלימוד עומד סביב ה-9,600 שקלים (תלוי בהיקף הלימודים); במכללות האקדמיות שכר הלימוד דומה לזה שבאוניברסיטה ובמכללות הפרטיות שכר הלימוד נוסק עד ל-25,000 – 30,000 שקל לשנה.

בסיום התואר כמעט כל הדלתות נפתחות בפניכם. הרי כיום אין חברה שמכבדת את עצמה, ולא משנה באיזה תחום מדובר, שלא מחזיקה מחלקה כלכלית שתייעץ כיצד לשרוד בעולם הכלכלי התחרותי הסוער. בנקים, חברות השקעות, משרדי עורכי דין, משרדים ממשלתיים, רשתות מכונים של ניתוחים פלסטיים, בתי חולים, והרשימה עוד ארוכה מלהכיל. כולם כבר הבינו את חשיבות העניין ויקבלו אתכם בשמחה.
כולנו הרי מכירים את המשפט הידוע שהכסף אינו צומח על העצים. ואולי באמת לא צריך ללמוד כלכלה שלוש שנים כדי להבין אמת הבסיסית זו, אבל ללא ספק לימודים אינטנסיביים לתואר ראשון, מבהירים לכלכלני העתיד שגם לימודי הכסף אינם באים בקלות. אך למי שמוכן לחרוש, לעדור, לזרוע ולהשקיע בעתידו המקצועי, צפויות תשואות נאות בדמות עבודה מאתגרת ששכרה בצידה.

אין תגובות:

פרסום תגובה