בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 15 במרץ 2011

לימודי עיצוב אופנה

יש כאלה שנולדו להנדס בניינים ומבנים מפוארים ויש כאלה שנולדו להנדס את אופנת העלית הבאה. אם אתם נמנים עם החלק השני של המשפט ורוצים להיות חלק ממכתיבי האופנה בעונות הבאות, המאמר הבא ינסה להצעיד אתכם כמה צעדים ראשונים בדרך לפסגה
.
ראשית, לא נוכל לדבר על עיצוב אופנה לפני שבדקנו כי אתם ניחנים בחשיבה יצירתית ושאין לכם כמובן שתי ידיים שמאליות. מיומנות תפירה, גם אם היא נרכשת היא הכרחית, שכן היא למעשה ביטוי פרקטי של הרעיון העיצובי. ממש כמו שמתבצע ניתוח על ידי מנתח פלסטי. קודם משרטטים סקיצה ראשונית ואחרי זה פשוט גוזרים, מיישרים, מצמידים וחותכים. נכון שלא מדובר פה על ניתוח אף או לב פתוח אבל עדיין חשוב להתייחס לדבר במלוא הרצינות.

לימודי עיצוב אופנה מקנים לסטודנט לא מעט יתרונות בדומה לתואר באומנות. ראשית, הסטודנט לומד באיזה אופן יש לו אפשרות להביע את עצמו ואישיותו הייחודים באמצעות פריטי העיצוב השונים. בתחום זה חשוב לשמור על סגנון ייחודי, כזה שיבדיל אתכם משאר המעצבים. סגנון ייחודי טוב הוא כזה שברגע שיראו את פריט הלבוש שעיצבתם יידעו מיד לזהות ולהבין כי מדובר באחד הפריטים ובאחת היצירות השייכים לפס הייצור האישי שלכם. זאת אחת המיומנויות שנדרשת לה כמובן למידה ובמקומות הלימוד יסייעו לכם למצוא את הסגנון האישי והספציפי שלכם.

בית ספר טוב לעיצוב אופנה הוא כזה שמקושר לאנשים ולמקומות השונים בתחום ויודע כיצד עובד עולם האופנה. חשוב לבחור מקום לימוד שנמצא כל הזמן עם יד על הדופק וגם שם דגש מרכזי, לא רק על לימודים תיאורטיים ועיוניים, כי אם גם על לימודים מעשיים, שזוהי הליבה של תחום העיצוב והאופנה. הלימודים העיוניים חשובים גם הם שכן יש באפשרותם לעורר בכם השראה, להרחיב רבות את אופקיכם בתחום וללמד אתכם כללי ומונחי יסוד חשובים שבלעדיהם לא תוכלו לעשות התקדמות של ממש.

לימודי עיצוב אופנה יכולים להילמד הן במסגרת של לימודי תעודה ארוכים ותובעניים, יש לציין והן במסגרת של קורס בודד שיקנה לכם כמה כלים בסיסיים בתור התחלה. כך או כך תצטרכו לבחור זאת בהתאם למשאלת ליבכם. אם כל תשוקתכם מאז ומתמיד הייתה מוכוונת לעיצוב אופנה סביר להניח כי לימודים במסגרת של קורס וודאי לא יספקו אתכם. ולכן ישנה גם האופציה ללימודי עיצוב אופנה במסגרת תואר ראשון ואף מעבר לים בבירות האופנה המובילות בעולם.

אם המשכתם לקרוא עד לפה כדאי שתדעו שכדי להתקבל למוסדות לימוד נחשבים יש לעבור מבחני כניסה מתישים בתוספת ראיון אישי והצגת תיק עבודות מרשים. אך את מי שזוהי באמת שאיפתו, הדבר לא אמור להרתיע. דבר אחד בטוח, התגמול בסוף הדרך יהיה שווה את ההשקעה ואת המאמץ ברגע שתראו ברחוב את ההמון לבוש בשמלה או מכנס פרי יצירתכם האישית.

אין תגובות:

פרסום תגובה