בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 16 בפברואר 2011

מדריך לסטודנט - כיצד לבחור מוסד לימודים?

בחיים אנו נתקלים מדי יום בהחלטות שעלינו לקחת. ההיצע, העושר והמגוון האינסופי שמציע העולם המודרני הוא כה רב ולעיתים גם עלול להיות מאוד מבלבל. לפעמים נדמה כי פשוט עדיף לחזור לימים של פעם, בהם אפשרויות הבחירה היו הרבה יותר מצומצמות וההתלבטויות היו מזעריות ופשוטות. הדבר ניכר במיוחד כשאנו מבקשים לדעת היכן כדאי ומומלץ ללמוד את התחום או התואר בו אנו חפצים. אנו נתקלים ברשת סבוכה ובמבוך שהיציאה ממנה לא תמיד ברורה. אז איך לבחור מוסד לימודים? הרי לכם מורה נבוכים בסיסי וקצר...

אתם כמה צעדים קדימה אחרי תרגול פסיכומטרי מתיש ורגע לפני שאתם מתחילים לבלות בין קורסים שונים באקדמיה. כמובן שלעיתים יותר ממה שאנו בוחרים את מוסד הלימודים, המוסד הלימודי בוחר בנו. כך במקרה בו אנו שואפים ללמוד תחום מסוים והציון הפסיכומטרי שלנו מספק מוסד לימודים ספציפי אך לא את שאר המוסדות . בהנחה שיש לכם אפשרויות בחירה כדאי להתייחס לחלק מהפרמטרים הבאים בבואכם לבחור מוסד לימודים.

כדאי מאוד לתת את הדעת להבדלים הקיימים בין אוניברסיטאות למכללות. באופן כללי, תנאי הקבלה לאוניברסיטאות קשים וקפדניים יותר ולכן ישנם מקומות תעסוקה שמייחסים לבוגרי אוניברסיטה, בעלי תואר ראשון, יוקרה וסטאטוס מסויים על פני מועמדים בוגרי מכללות. שכר הלימוד באוניברסיטאות הוא לרוב זול יותר בכמה עשרות אלפי שקלים בשנה בהשוואה למכללות הפרטיות וזהו בהחלט נתון שכדאי להתחשב בו. פרמטר נוסף שיש להתחשב בו הוא מומחיות המוסד בתחום המבוקש. מוסדות הלימוד לעיתים נבדלים זה מזה בתוכניות הלימוד ובהכשרה אותה הם מציעים בתחומים דומים. כדאי לבקש פירוט של תוכנית הלימודים ולהתייעץ עם מרכזי המידע השונים של המוסדות במידת הצורך. מובן שכולם יצדדו במוסד שלהם ולכן לא לפחד לפתח חוש ביקורת כלפי מה שנאמר לכם בשיחות אלו.

לאחר שבדקתם את כל אלה מראש, רצוי מאוד לקחת יוזמה ולפנות מעט את לוח הזמנים שלכם ולהגיע לימים פתוחים המתקיימים במוסדות לימוד בהם תוכלו להיכנס להרצאות בתחומי הלימוד המעניינים אתכם. זאת גם תהיה הזדמנות מצוינת עבורכם לספוג מעט מהאווירה בקמפוס ולנסות לדמיין כיצד אתם תשתלבו בתוכה והאם היא תתאים לכם. כדאי אף להגדיל ראש ולפתח שיחה עם סטודנטים במקום ולשאול לחוות דעתם ולשביעות רצונם. מהם תקבלו את התשובות הכנות ביותר.
אם הבחירה במוסד האקדמי מבקשת שתעתיקו את מקום המגורים שלכם, רצוי מאוד שתייחסו גם לסביבה ואולי אף לאפשרויות התעסוקה המוצעות באזור זה.

ההיצע העשיר הקיים, גם בכל מה שקשור לבחירת מוסד לימודי, מעניק לנו אפשרות בחירה אך גם עלול לבלבל אותנו לא מעט. התייחסות ראויה לסוגיות כמו יוקרת המוסד,תקציב, פירוט תוכנית הלימודים, האווירה הלימודית, יחד עם סביבת מקום המגורים והיישום התעסוקתי, יכולה לסייע לכם בלקיחת החלטה נבונה ומושכלת ועם הזדמנות טובה ולפתוח את חייכם האקדמית ברגל ימין ובהצלחה רבה.

אין תגובות:

פרסום תגובה