בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 23 בפברואר 2011

לימודי חינוך גופני

כאשר לפני עשר שנים או יותר קמו ראשוני הזועקים וקראו לעם היושב בציון לאכול נכון ולהקפיד על פעילות גופנית ענפה, הם זכו לרוב לתגובות של "תנו לנו לשתות בירה ולאכול צ'יפס בשקט. כשקמו חנויות הבריאות הראשונות, עלו סימני שאלה רבים ואף אחד לא נתן להם סיכוי אמיתי. גם לגבי פריחת מכוני הכושר, ניבאו שתיגדע תוך זמן קצר.

אבל המודעות נשארה, ההקפדה עדיין פה, ועם ישראל גאה ללכת בשביל הספורט, לרוץ, להתאמן, ואפילו לשתות מים במקום קולה. חזון אחרית הימים.

כבר לא מדובר בטרנד, אלא במציאות מבורכת. די להסתכל בשדרות השונות ברחבי הארץ, בטיילת הים ובמרחבים הפתוחים בערים השונות בשעות הערב כדי להבין – עם ישראל הצביע: כושר גופני.

לימודי חינוך גופני, אפוא, הם הרבה יותר מלימודים המכשירים את הלומדים אותם להיות מורי ספורט באחד ממוסדות החינוך. לימודי חינוך גופני מאפשרים לבוגריהם השתלבות בתחומים רבים כמו מכוני הכושר, מדריך כושר אישי, דיאטנות ועוד. כבר ממש לא לזרוק כדורגל לחבורה של 30 ילדים.

עם העלייה בדרישה לחינוך גופני, עלו גם בהתאם הדרישות למקצוע ותכני הלימוד. לימודי חינוך גופני לתואר ראשון כוללים לימודי פיולוגיה, פיזיולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה, גוף האדם, רקמות, שרירים, עצמות ועוד.

עם סיום לימודי חינוך גופני, העורכים בין 3 ל-4 שנים, תזכו לתעודת הוראה מסוג B.E.D המקנה לכם את הסמכות ללימוד חינוך גופני במוסדות ציבוריים ופרטיים. במהלך התואר תוכלו לשלב מסלול במגוון תחומים – אתלטיקה, משחקי כדור, התעמלות, שחייה, חדר כושר ועוד. תוכלו לבחור התמקצעות נוספת בתחום של גיל הרך, תזונה, צרכים מיוחדים, פציעות ספורט וכדומה.

מלימודי חינוך גופני תוכלו לצאת מאמני ספורט; תוכלו גם להמשיך לתואר שני בחינוך גופני. בקיצור, כל האפשרויות פתוחות. רק לבחור.

הלימודים מתקיימים בכל האוניברסיאות הבכירות בישראל, לצד מכללות המתמחות בלימודים אלה. ניתן גם לשלב לימודי חינוך גופני עם לימודים שונים, כגון הומופאתיה, לימודי סיעוד לגיל השלישי, חינוך מיוחד ועוד.

שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי, ומגיע לעד 40,000 שקל לכל שנות התואר. במרבית המקומות, ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי, וכן בתנאי תשלום נוחים.

סטודנטים אשר בחרו בלימודי חינוך גופני מספרים לרוב על לימודים לא קלים, אבל מהנים בצורה בלתי רגילה. השילוב של הגיוון הרב, האתגרים הקשים בדרך, התיאורטי לצד המעשי ועוד, גורמים ללימודים אלו להפוך ליותר ויותר מבוקשים.

לשאלת מיליון הדולר – לא, לא צריך להיות בכושר מיוחד כדי להתחיל את הלימודים. סביר להניח שהוא יגיע כבר במהלכם. מצד שני, אם אתה בטטת כורסא ואתה נהנה מזה סביר להניח שיש מקומות יותר מתאימים עבורך ללימודים.

עוד מידע רב על המסלול ומוסדות הלימוד תוכלו למצוא בתארי האינטרנט השונים, לימודי ועוד אתרים רבים נוספים ישמחו לתת לכם את כל המידע שיזיז אתכם סוף סוף מהכורסא.

אין תגובות:

פרסום תגובה