בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 16 בפברואר 2011

איך לשרוד את הלימודים מבחינה כספית

"ידע הוא כוח", אמרו חכמים וגדולים מאיתנו, וכנראה שהם צדקו אך שכחו להוסיף שכדי להשיג ידע נדרש גם כסף. ולעיתים אף לא מעט. חייו של סטודנט, בעיקר כזה שאינו מקבל תמיכה כספית מההורים, יכולים להיות לא פשוטים: מעבר להוצאות של שכר הלימוד אותו יש לשלם, ישנן כמובן הוצאות מחייה נוספות ושאר התחייבויות שאנו נושאים על כתפינו. במסגרת לימודי תואר ראשון או כל מסגרת לימודית אחרת למעשה, אפשרויות התעסוקה מצטמצמות ויש להיערך לכך בהתאם.

לימודים אקדמאיים לעיתים יכולים להיות מאוד תובעניים. לא רק חובת הנוכחות שלנו בחלק נכבד מהקורסים הקיימים מגבילה את אפשרויות התעסוקה שלנו, כי אם גם הזמן שאנו נדרשים להקדיש בבית לכתיבת עבודות, להגשת רפרזנטציות ולהכנה למבחנים. אך יש כמה דברים שביכולתכם לעשות כדי לשרוד בכל זאת את התקופה הזאת על הצד הטוב ביותר , כך שגם תיהנו מהלימודים ותצליחו בהם.

ראשית, למי מכם ששירת בצבא וטרם השתמש בכספי הפיקדון, אל תשכחו כי אלו קיימים במיוחד כדי לעזור לכם בחלק מתשלום שכר הלימוד. במידה וחלפו חמש שנים מיום השחרור שלכם תוכלו למשוך את הכסף ולהשתמש בו גם עבור מטרות פרטיות. בתקופה הסטודנטיאלית זאת מתנה של ממש. תוכלו להיעזר באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים ולבדוק אלו מלגות סיוע הם מציעים. עבור חלק מהמלגות תידרשו לקחת חלק בפעילויות רווחה כלשהן וישנן אף מלגות שמעניקות סיוע כספי רק בעבור הסטאטוס אליו אתם משתייכים (אזור מגורים, מוצא, מצב כלכלי וכו'). מלגות פר"ח הן פעולות רווחה נפוצות ובעזרתן תוכלו להזרים עוד כמה אלפי שקלים בשנה.

סטודנטים רבים עובדים בעבודות מזדמנות, כאלה שגמישות במיוחד מבחינת היקף השעות והזמנים.
עבודות כמו מלצרות, שירות לקוחות או טלמרקטינג הן נפוצות מאוד בקרב ציבור הסטודנטים. לעיתים תואר אקדמי הוא כה עמוס ותובעני עד כי לא ניתן לשלב עבודה בשעות מקובלות, בעיקר בתארים הדורשים הכשרות מעשיות כמו לימודי חינוך, עיצוב אופנה וכיוצא בזאת. לקהל זה של סטודנטים עשויה להתאים עבודה מהבית, בה אתם קובעים, פחות או יותר, את השעות בהם תוכלו לבצע את העבודה. היתרון העיקרי הוא חיסכון בזמן ובנסיעות. החיסרון: בדרך כלל מדובר בעבודות פחות מכניסות אך יכולות להוות כסף כיס לא רע למי שמבקש זאת. תוכלו למשל לתת שיעורים פרטיים, לבצע עבודות הקלדה במחשב לגופים מסויימים או לכתוב מאמרים בתחומים שונים עבור גופים כאלה ואחרים ברשת האינטרנט. אם יש לכם תחום שבו אתם מומחים כמו קידום אתרים, עיצוב גרפי או עריכת סרטי תדמית , ישנן לא מעט חברות המעסיקות סטודנטים מהבית. שווה לבדוק זאת באתרי הדרושים הקיימים באינטרנט.

התקופה הסטודנטיאלית היא תקופה לחוצה ותובענית , אך יכולה להיות גם מהנה ומספקת. השתמשו בכל הכלים האפשריים העומדים לרשותכם במסגרת האילוצים שלכם כדי לעבור אותה באופן הטוב, המספק והמתגמל ביותר.

אין תגובות:

פרסום תגובה