בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 14 בפברואר 2011

כי הקול זה הכל או כל מה שרציתם לדעת על לימודי תקשורת וקריינות

אומרים לכם כל הזמן שאתם חייבים לעשות משהו עם הקול שלכם? מקבלים מחמאות על הסאונד הרדיופוני והענוג שאתם מצליחים להפיק? קריירת שירה אולי לא בהכרח מתאימה לכם אך תחום הקריינות עשוי להיות הדבר שמתאים בדיוק למידותיכם. לאנשים שאוהבים לדבר, יודעים לדבר ובעיקר לכאלה שאוהבים לשמוע אותם, לימודי קריינות הם התחום המושלם בו תוכלו גם לעשות שימוש במתנה שבורכתם בה וגם להעניק ממנה לאחרים.

בשנים האחרונות נראה כי לימודי תקשורת הפכו למוצר צריכה מבוקש. תואר ראשון בתקשורת מעמיד בפני הסטודנט מגוון רחב של תחומים הקשורים לעולם זה, החל משיווק ופרסום, ממשיך בעיתונאות כתובה ודיגיטלית וכלה בצילום, בטלוויזיה וברדיו. תחומי הידע וההתמקצעות הרבים מחייבים את הסטודנט, בדומה ללימודי רפואה או משפטים, להתמחות בתחום אחד או שניים, לכל היותר.

הטלוויזיה והרדיו הם שניים מהמסלולים המבוקשים בלימודי תקשורת והם כוללים בתוכם כמובן גם את לימודי קריינות. יש כאלה שיהיו מעוניינים ללמוד ולהתמקצע אך ורק בתחום הקריינות, להתמקד בפרקטיקה ולוותר על שאר הנושאים המתלווים למסלולים במסגרת התואר כמו לימודי תחקיר, עריכה והפקה ושאר קורסים תיאורטיים ועיוניים נוספים הקשורים לתחום . הכל שאלה של כמה אתם רוצים ומעוניינים להרחיב את היריעה ולהתפרש גם לתחומים משיקים. לימודי קריינות ייעודים לרוב נמשכים כמה חודשים אחדים במסגרת לימודי תעודה, ולימודי תואר בתקשורת מקיפים הרבה יותר ואלה אורכים לרוב כמו כל תואר אקדמי, כשלוש שנים לערך.

קריינות עלולה להישמע לעיתים כמשימה פשוטה ואולי גורמת לחלקיכם להרים גבה ולתמוה בקול מדוע יש להקדיש למלאכה זו קורס לימוד ייעודי, אך מדובר במלאכה שיש ללמוד ולפתח אותה, זאת כמובן בנוסף לכישרון האישי שלכם. לימודי קריינות כוללים עבודה רבה על דיקציה ברורה, פיתוח קול, שימוש בעברית תקנית, אופן הגייה נכון ומדויק של מילים וגם תרגול על האינטונציה הקולית – האופן בו הקריין מנגן את המשפט אותו הוא מגיש או משדר. קריין טוב, יש שיאמרו , צריך להיות גם שחקן טוב, שכן לא פעם קריין נדרש להתאים את הקול שלו לסוג הידיעה אותה הוא מגיש. הרי יש הבדל ברור בין קריינות לפרסומת של קורס פסיכומטרי למשל, לבין הופעה על המסך כקריין חדשות מול כל העולם. והדבר נכון גם לגבי לימוד שפת גוף, בקיצור בהחלט יש הרבה מה ללמוד.

בסיום קורס ההכשרה או לימודי התואר, תלוי מה בחרתם, תקבלו תעודת שדר/מגיש או לחלופין תוכלו להציג את תעודת התואר בתקשורת שבו התמחיתם ברדיו ו/או טלוויזיה. תוכלו להציע את כישוריכם לאחת מתחנות הרדיו או הטלוויזיה שבעידן הנוכחי נראה שהן רק הולכות ומתרבות ולהשתלב באחת ממשרות הקריינות המוצעות. ברוב הקורסים הייעודיים תוכלו לצאת עם הקלטות פרי עמלכם ולהציג את כישרונכם ולתת לאחרים להתרשם. אולי את הג'ינגל או הפרסומת הבאה ברדיו יעטר הקול שלכם...

אין תגובות:

פרסום תגובה