בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 12 בפברואר 2011

מדריך ללימודים

אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו במהלך חייכם תהיה מה ללמוד ברמה אקדמאית. קבלת החלטה מורכבת שכזאת מורכבת ממספר שלבים. עבודה על פי השלבים תמקד אתכם למקצוע הנכון ביותר בשבילכם. אז רגע לפני שאתם לומדים מתמטיקה למרות שקשה לכם עם לוח הכפל, או מחשבים כשאתם לא סגורים בדיוק על מה ההבדל בין עכבר למקלדת, קבלו את "הדרך אל התואר הנכון":


שלב I – במה אתם טובים?


כדי לעשות את הסינון הגדול ביותר, נתחיל בלפסול את כל מה שאנחנו גרועים בו, ברמות חסרות תקנה ובלתי ניתנות לתיקון. אז במה אתם טובים? כתיבה? מתמטיקה? היסטוריה? יש לכם זכרון מצוין? יכולת טכנית? קליטה מהירה? קטלגו לפי תכונות, אבל בעיקר לפי מקצועות, ותגיעו לרשימה של 4-7 אפשרויות שמתאימות לכם.

שלב II – מה אתם אוהבים?


לשבת שעה וחצי בדייט כושל ולשחק אותה נהנים – זה אפשרי. לשבת 3 שנים בכיתה עם לימודים שאתם לא מצליחים לסבול ואיכשהו לעבור את זה – קשה ביותר. נכון שעדיין מושרשת בכם מהתיכון השנאה הטבעית מכל מה שקשור ללימודים, אבל בטוח יש משהו שאתם פחות שונאים מהשאר?..

שלב III – יש לכם תחת?


תואר ראשון נמשך לפחות 3 שנים. לא לכולם יש את הסבלנות והיכולת לעמוד בתקופה כה ארוכה, רצופת עליות וירידות, עם לא מעט רגעים קשים (כגון לימודי משפטים). אם אתם יודעים בוודאות שזה גדול עליכם, תשקלו לוותר על תואר ותסתפקו בתעודת מקצוע, שלקבלתה נדרשים כמה חודשים עד שנה בלבד. גם אם זה יאכזב את ההורים שלכם, אם תתחילו תואר ותפרשו באמצע, זה יאכזב יותר.

שלב IV – יש בזה דרישה לעבודה?


יש הרבה תארים מרתקים בעולם. אנתרופולוגיה למשל. אבל אם תפתחו את אתר alljobs, אפשר לשער שעמודת דרושי אנתרופולגים תהיה ריקה למדיי. תואר זה חשוב, זה מעשיר, זה מבגר, אבל צריך פרנסה, בסופו של דבר, אז השתדלו ללמוד מקצוע שיביא לכם אותה. כמו כן יש לשקול האם ללכת שווקים רוויים מאוד כמו משפטים ומנהל עסקים, וכדאי לשקול תואר משולב כאשר בוחנים מקצועות כאלו.

שלב IIV – נדרש תואר שני?


לימודי פסיכולוגיה הם דוגמא קלאסית לתואר מצוין, אבל כזה שבלי תואר שני, לא באמת תוכלו לעסוק בו. ויש עוד רבים. גם זה צריך להיות שיקול חשוב בבחירה שלכם. חשוב גם לבדוק מה הדרישות לתואר שני ואם לדעתכם, יש לכם סיכוי ריאלי לעמוד בהם.

שלב IIIV – יש לכם כסף?לימודים אקדמאים הם עניין של עשרות אלפי שקלים. אם אין לכם כרגע מקורות מימון – הורים, חסכונות, עבודה וכו', אולי עדיף שתחכו עם זה קצת.

כמובן רצוי גם לבדוק אם יש את המקצוע שבחרתם בקרבת מקום או שתידרשו להרחיק עד קצה המדינה, לראות איפה מתאים לכם יותר ללמוד – מכללה או אוניברסיטה, לבדוק עלויות שכר ותוספות (ספרי לימוד, חניה, סילבוס) ולהתייעץ עם בעלי ניסיון. בכל מקרה, הקדישו זמן להחלטה. חבל שתיכנסו לסטטיסטיקה של אלו שהתחילו והחליפו באמצע... בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה