בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 31 בינואר 2011

בין התנדבות לקריירה

אז החלטתם שהגיע הזמן להצטרף לאחת מאותן מכללות או אוניברסיטאות ולהתחיל לימודי מקצוע סוף כל סוף. מהרגע שקיבלתם את ההחלטה כדאי שתדעו שהחיים הולכים להיות רצופים במכשולים, לפחות לתקופה הקרובה. מכשול הזמן שפתאום יעלם, מכשול ה"קוצים בטוסיק" שלא מאפשר ללמוד כשצריך, והמכשול הגדול ביותר שקיים שהוא מכשול מציאת עבודה.בין אם בחרנו ללמוד מנהל עסקים או לימודי משפטים, אנו יכולים למצוא את עצמנו מתנדבים אפילו במשרד שיכול להיות קרש הקפיצה שלנו במקצוע, אנו יכולים להתנגב בשביל לצבור ניסיון ברזומה, ולא חייבים להתנדב רק בעמותות או מלכ"רים.

מרבית מקומות העבודה לא ממש אוהבים להעסיק סטודנטים לעבודה רצינית, בכל זאת עם כל חוסר הזמן והלחץ אפשר להבין אותם מצד אחד, אבל איפה זה מעמיד את אותם סטודנטים שרוצים עבודה קצת יותר רצינית משירות לקוחות, מזכירות ושאר ההצעות הבודדות שכן קיימות? הפתרון הכי טוב שאפשר למצוא הוא בעזרת התנדבות.

נכון שלהתנדבות יש בהחלט חסרונות, כאשר החיסרון בולט הוא היעדר תשלום על שעות עבודתנו, אך מצד שני יש להתנדבות גם יתרון מאוד מובהק וחשוב לכל סטודנט. בתור מתנדבים אין צורך להשקיע יום עבודה שלם וזה עניין של נוחיות ושעות שתהיו מסוגלים לתת, והדבר נעשה חשוב ביותר בזמן תקופת מבחנים לחוצה.

לא חסרים מקומות להתנדב בהם וכל אחד מכם יוכל למצוא ארגון או עמותה הקרובים אל ליבו, בין אם מדובר בארגון המטפל בנזקקים ובחולים ובין אם בבעלי חיים. כל ארגון כזה יקבל אתכם בשמחה כמעט לכל תפקיד. החל מתפקידי אדמיניסטרציה פשוטים ועד לתפקידים יותר מקצועיים כגון כספים ואפילו מחשבים. תוכלו להתחיל בעבודת התנדבות ולעולם אין לדעת כיצד זה יתפתח ולאן זה יוביל, אולי אחרי שתוכיחו את עצמכם יתפנה פתאום תפקיד?

התנדבות לא חייבת להיות רק בעמותות וארגונים, הרי כמעט כל אחד מאיתנו מכיר איזה מישהו שמכיר מישהו שאבא שלו מנכ"ל או בתפקיד בכיר אחר באיזו חברה הייטק מובילה, ואולי יוכל לארגן לכם עבודה בחברה. מספיק נדנוד של כמה דקות שבו תגידו שאתם מעוניינים לעזור בהתנדבות ובחינם באחת המחלקות רק לשם רכישת ניסיון, וסביר להניח שתצליחו להשתחל פנימה, ומשם הדרך אל משרות הייטק רבות כבר תפתח.

היו פתוחים לקבל כל תפקיד גם אם הוא לא ממש מדבר עליכם. זכרו כי הכי חשוב קודם כל להיכנס בשערי אותו מקום, להוכיח את עצמכם כמה חודשים ומשם כבר לנסות לדרוש להתפתח לכיוון המעניין אתכם, וחוץ מזה מעולם אין לדעת, אולי פתאום תגלו שאתם מתאימים ואוהבים משהו אחרי לגמרי.

גם אם בסופו של דבר עבודת ההתנדבות לא תוביל למשרה מלאה באותו המקום אל תתייאשו, אתם משיגים קשרים אישיים חשובים, והרבה יותר חשוב מזה רוכשים ניסיון מקצועי שיפתח לכם דלתות במקומות אחרים. אין שום דבר רע בלהתחיל בקטן, המנהלים הגדולים ביותר התחילו גם הם באיזו עבודה קטנטנה לאחר תחנונים לקבלה. תהיו סבלניים, תעבדו כמו שצריך, ומישהו כבר ימצא אתכם תהיו בטוחים.

אין תגובות:

פרסום תגובה