בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 30 בינואר 2011

לימודי מולטימדיה בחו"ל

כיום יותר מתמיד מתעניינים צעירים רבים בלימודי עיצוב ומולטימדיה בחו"ל. מעבר לכך שהאינטרנט הפך את העולם לכפר גלובלי קטן, וקל יותר להשיג אינפורמציה על מוסדות לימוד שונים בארצות רחוקות, הרי שבסיום הלימודים יכולים גם אלו שמעוניינים לחזור ארצה להמשיך ולעבוד מכאן על פרויקטים מול חברות מובילות בחו"ל עמן יצרו קשרים במשך הלימודים ואחריהם. יתרונות אלו הופכים את הלימודים בחו"ל לקלים ונגישים יותר מאי-פעם.אז מה צריך לדעת לפני שבוחרים היכן ללמוד?


כדאי לדעת באיזה מקצוע תרצו להתמחות. האם מדובר בעיצוב לדפוס, לאינטרנט (אתרים, באנרים וסרטוני וידאו) או לעולם האינטראקטיב (משחקים, ממשקים ותוכנות)? האם אתם בעניין של יצירת אנימציה או הפקות וידאו? האם אתם חושקים להיכנס לתחום הטלוויזיה והקולנוע או דווקא לעולם הפרסום? אם אתם מתלבטים בין תחומים שונים, מומלץ לברר אילו מביניהם נחשבים כרגע לחמים ומבוקשים במיוחד, לרווחיים ביותר וכדומה.

חשוב לקחת בחשבון תנאי קבלה למקצועות מסוימים, אם נרצה לקבל משרה בעיצוב לעולם הפרסום סביר שירצו ניסיון קודם או תואר במנהל עסקים או שיווק, במידה ונרצה לעצב בשביל ממשקים ותוכנות מחשוב סביר שירצו תואר קודם במדעי המחשב או ניסיון במחשבים.

לאחר שהחלטתם על כיוון מקצועי אחד, זה הזמן לברר באילו מוסדות נחשב תחום זה למוביל. כל מוסד לימודי מתמחה במקצועות מסויימים ונחשב פחות באחרים, מבחינת נפח ומקצועיות התכנים ובעיקר מבחינת המרצים המועסקים. לכן שווה להקדיש זמן לגלישה באתרי הפקולטות השונות, בבלוגים ופורומים העוסקים בחיפוש לימודים, ולגלות אילו מבין מסלולי הלימודים בחו"ל נחשבים לטובים בתחומם. המטרה היא ללמוד את המקצוע שלכם במקום טוב, הנחשב למקצועי בתחום זה, ולא סתם כי נחמד או זול שם (אם כי גם זו אפשרות). כדאי כמובן גם להחליט באיזו מדינה תעדיפו ללמוד, על כל המשתמע מבחירה זו – השפה, יוקר המחייה, אשרות שהייה וכו'.

מלגות או לא להיות


אוקי, בחרתם כמה מוסדות אפשריים בהם תרצו ללמוד. עכשיו צריך גם להתקבל אליהם... ולא פחות חשוב, בהנחה שלא נחתה עליכם איזו ירושה מפתיעה בדיוק עכשיו, רובכם תיאלצו לחפש מי יממן אתכם – או במילים אחרות, לפתוח במרץ בתהליך השגת מלגות. לכל מוסד לימודי יש את החוקים שלו בנוגע למלגות, יש כאלה שיעניקו מלגה על בסיס ציונים וכאלה שיתחשבו דווקא במצב כלכלי. כדאי לכם לדעת שלסטודנטים לתואר ראשון מוצעות פחות מלגות מאשר לאלה השוקדים על תואר שני. בכל מקרה, המטרה שלכם היא לפנות לכל סוגי המלגות הקיימים ולא להתבייש להשתמש בכל מה שאפשר, כולל כל פרוטקציה אפשרית, כדי להשיג את המלגה המיוחלת – שכן לימודים בחו"ל אינם זולים בכלל.

למוסדות לימוד בחו"ל דרישות משלהם, שונות מאלו המקובלות בישראל. לדוגמא, לא תידרשו למסור את ציוני הבחינה הפסיכומטרית, כך שנחסכת מכם עלות קורס פסיכומטרי. לעומת זאת, מאוד הגיוני שתתבקשו לעבור מבחנים אחרים, בין אם מבחני רמת שפה או מבחנים מקצועיים שונים, כדי לצלוח את תהליך הקבלה הכללי. במידה ותעברו את שלבי המיון הראשונים, ייתכן ותזומנו לריאיון אישי שעשוי לכלול עיון בתיק העבודות שלכם.

אז תתחילו לארוז, להתכונן ולהתרגש, המטוס כבר ממריא ואתם הולכים לצאת לחוויה של חייכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה