בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 30 בינואר 2011

המדריך לסטודנט ליום הראשון

מידי שנה מצטרפים אלפי סטודנטים למעגל הלימודים האקדמיים ומתחילים ללמוד במסלול שבשבילו הם עמלו קשה מאוד בהשגת ממוצע בגרויות ומעבר קורס פסיכומטרי מתיש. בין עם זה במסלול של לימודי משפטים או מסלול של מנהל עסקים היום הראשון הוא הכי מפחיד, עכשיו הנה הגיע תורכם וחשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים, לפחות ביום הראשון ללימודים.אין סטודנט שלא זוכר את החוויה של היום הראשון ללימודים באוניברסיטה או במכללה. ההתרגשות מתחילה כבר כמה חודשים לפני תחילת הלימודים וכבר אז מתלבטים מה ללבוש כדי לעשות רושם של אדם אינטליגנטי ומשכיל. אפילו בכיתה א' ההתרגשות וההכנות לא היו כל כך גדולות.

כאשר היום הראשון ללימודים מגיע סוף סוף, כבר מהרגע שתכנסו בשערי המוסד ישר תזהו מי סטודנט שמתחיל תואר ראשון, ומי סטודנט ותיק שיודע כבר איך הדברים מתנהלים ולא מתרגש מכלום. סטודנט חדש מתחיל להסתכל לכל עבר ממש כאילו מדובר בעולה חדש ממדינת עולם שלישית שמגיע לארה"ב. לאחר מכן הוא מתחיל לחפש ולשאול איפה הכיתה ובדרך נכנס כמובן לכל חדר אפשרי, כולל זה של השרת ולא, לא מדובר בתואר באינסטלציה בו השרת מעביר את הקורס אלא מדובר פשוט בסטודנט שזהו יומו הראשון והוא מרגיש קצת אבוד.

לאחר שתמצאו את הכיתה, תחפשו מקום פנוי שברוב המקרים גם יהפוך למקום הקבוע שלכם למשך הסמסטר כולו, לכן כדאי שתמצאו מקום טוב שבו תראו ותשמעו טוב את המרצה. כדאי לתפוס מקום טוב באמצע הכיתה ולא בשורה הראשונה או בשורה האחרונה, אך כדאי שתדעו כי אלה מקומות המבוקשים ביותר, לכן לא יזיק אם כבר לפני תחילת הסמסטר, תשחדו את השרת כדי שירשום את שמכם על הכיסא.

לאחר שהתמקמתם בכיתה, המרצה יכנס וכולכם פתאום תשתתקו מפחד מבן אדם שרק לפני כמה דקות שוחח עם אשתו בטלפון וקיבל ממנה צעקות. זכרו כי הצבא כבר נגמר וצאו מההלם הבקו"ם. סביר להניח שהמרצה ישבור את הקרח ישר עם איזה חיוך מלווה בבדיחה טיפשית ואז מהר מאוד תבינו כי הוא שם כדי ללמד ולעזור בכל בעיה ושהשד בכלל לא נורא כל כך.

הרגע המיוחל הגיע, כלומר ההפסקה מהשיעור שהעמיס על מוחכם חומר רב שמאז הטיול בהודו ולימודי התיכון הוא לא היה עמוס כל כך ורוצה לישון. בהפסקה כדאי שתתחילו מהר מאוד להתחבר עם בני כיתתכם כי בקרוב תהיו זקוקים לטונות של עזרה וצילומים.

זהו רק היום הראשון ותאמינו לנו הוא יעבור מהר מאוד. תוך שבוע כבר תרגישו כמו דגים במים ותרגישו הכי טבעי בעולם בכל רחבי המוסד. הולכים לעבור עליכם כמה שנים מדהימות של חוויות, נצלו אותם כמה שיותר כי הם לא יחזרו. ובתחילת השנה הבאה אם תראו איזה סטודנט חדש מסתובב סהרורי ומבוהל, אל תצחקו ותזכרו טוב טוב איך אתם הייתם רק לפני שנה.

אין תגובות:

פרסום תגובה