בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 30 בינואר 2011

לימודי עיצוב אתרים

בעידן בו אתר אינטרנט נחשב למאסט עבור כל עסק, בהיותו שווה ערך לכרטיס ביקור של פעם, כמעט כל ילד בן 15 מתיימר להכריז על עצמו כמעצב אתרים מקצועי. כולנו שמענו על הבן של- או הבת דודה של-, שנולדו עם עכבר מחשב ביד והם מפעילים עסק משגשג לעיצוב ובניית אתרים, מהחדר שלהם או בזמן השיעורים בבית הספר. אבל, חשוב לדעת שרוב העסקים בעולם עדיין מחפשים שירותי עיצוב מקצועיים. כמו שלא כל נער שיודע איך להחליף שקע בבית ראוי מיד לתעודת הנדסאים, כך גם בתחום העיצוב לאינטרנט – דרושה התמחות מקצועית רצינית כדי לעסוק ולהתפתח בתחום כמו שצריך.לימודי עיצוב אתרים, ניתן ללמוד בכמה אופנים, אפשרות אחת היא כהתמחות בתוך לימודי עיצוב כלליים לתואר ראשון – לרוב, בעיצוב גרפי. בסיס זה של עקרונות העיצוב הגרפי חשוב לשם פיתוח ראייה מרחבית ומיומנויות עיצוביות כמו קומפוזיציה וטיפוגרפיה, הנדרשים גם לעיצוב אינטראקטיבי המיועד למסך. לאחר שנה או שנתיים של לימודי עיצוב כלליים מתחילים לימודי ההתמחות באינטרנט, והם כוללים מגוון רחב של מקצועות ותת-תחומים הקשורים לעולם האינטראקטיב: עיצוב ממשקים וחוויית משתמש, אנימציה, וידאו, סאונד, תוכנות כמו פלאש ואפטר אפקטס, שפות קוד ותכנות.

במהלך לימודי עיצוב אתרים במוסדות השונים, מתנסים הסטודנטים בעבודה על פרויקטים מתמשכים בקבוצות וצוותים, ומתבקשים להמציא ולפתח רעיונות לסטארט-אפים קטנים, סטודנטיאליים כמובן. בכך הם מתנסים בדרכי העבודה הנהוגות בשוק ומקובלות ברוב חברות ההייטק. זאת בנוסף לעבודה שוטפת על עיצוב ממשקים ואתרים שונים, בסדרי גודל הולכים וגדלים, ותוך השקעת מחשבה על רמת התוכן וחוויית הגלישה. מחיר הלימודים נע בין עלות תואר ראשון אוניברסיטאי (כ-40 אלף ש"ח), לבין פי שניים במוסדות שאינם מסובסדים ע"י המועצה להשכלה גבוהה

אם כל זה נשמע קצת עמוס או יקר, אל דאגה – לימודים מלאים לתואר ראשון אינם האופציה היחידה ללמוד את המקצוע. בשוק מוצעים קורסים רבים, רציניים יותר או פחות, לרכישת מיומנויות עיצוב אתרים. קורסים אלו נמשכים בין מספר חודשים לשנה ועלותם נמוכה בהרבה מזו של לימודי תואר ראשון. הם מציעים לרוב הכשרה מעשית וספציפית בתוכנות הנדרשות לעיצוב האתר, כגון פוטושופ או דרימוויבר, וכן בשפת HTML או בתוכנת הפלאש, הקשורות לבניית האתר עצמו. מלבד ההכשרה הטכנית, קורסים מסוימים מעניקים גם הכשרה תיאורטית בעקרונות העיצוב.

לפני שמחליטים על קורס ללימודי עיצוב אתרים, כדאי לברר פרטים על המוסד המלמד, כגון מה הוותק שלו, מי מנהל אותו, אילו מורים מלמדים בקורס וכדומה. שווה לברר מהו הרזומה המקצועי של מורי הקורס כדי להבין מה רמת הרצינות של קורס זה. בנוסף, מומלץ לבדוק סוגיות כמו כמה מחשבים יש בכיתה, האם ניתנת אפשרות לתרגול עצמאי לאחר שעות הלימודים, האם נדרשת התקנת תוכנות כלשהן במחשב הביתי, וכדומה.

בהצלחה...


אין תגובות:

פרסום תגובה